افزایش ۱۲ درصدی سفرهای نوروزی به اردبیل

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از افزایش ۱۲ درصدی مسافرت‌ها به مقصد استان اردبیل در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس، یحیی نقی‌زاده ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار در اردبیل اظهار داشت: این افزایش مسافرت‌ها به دلیل وضعیت اقلیمی و آب و هوایی استان اردبیل صورت گرفته و اکثر گردشگران مقصد گردشگری خود را اردبیل انتخاب کرده‌اند.

وی از اشغال ۱۰۰ درصدی تخت‌های اقامتی استان حتی مازاد بر پیش‌بینی‌ها خبر داد و بیان داشت: در این مدت بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی استان اردبیل و موزه‌ها ۹۰ درصد افزایش یافته است.

این مسئول با یادآوری اینکه تمام مشکلات و نارسایی‌های خدمات‌رسانی در ایام تعطیلات نوروزی به ستاد منعکس می‌شود تا موضوعات مورد پیگیری قرار گیرد، خاطرنشان کرد: مشکل نان در سرعین در همان روزهای نخست با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط برطرف شد.

نقی‌زاده گفت: در کنار افزایش ۱۲ درصدی مسافرت‌ها به مقصد استان اردبیل به دلیل خوش آب و هوا بودن این خطه میزان اقامت ۳۰۰ درصد افزایش یافته، به طوری که علاوه بر اشغال تمام تخت‌های هتل‌ها در سرعین و اردبیل ۸ هزار و ۵۰۰ تخت خانه‌های استیجاری نیز پر شده است.

افزایش ۱۰۰ درصدی بازدید از موزه‌های استان اردبیل

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای استان اردبیل در ادامه سخنان خود تصریح کرد: علیرغم اینکه قبل از تعطیلات نوروزی بلیط موزه‌ها چهار برابر افزایش یافت، اما به رغم این افزایش ۱۰۰ درصد افزایش را در بازدید مسافران و گردشگران از موزه‌های استان اردبیل شاهد بودیم.

نقی‌زاده ادامه داد: در کنار موزه‌ها استفاده از آب درمانی سبلان نیز ۱۰۰ درصد افزایش یافته و در سایر فضاهای گردشگری استان اردبیل نیز شاهد حضور گردشگران و میهمانان نوروزی بودیم.

وی اضافه کرد: به دلیل تقارن ایام فاطمیه برنامه‌های متنوع سوگواری و قرائت زیارتنامه در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه انجام می‌شود که در همین راستا بازدید رایگان از امامزاده‌های استان و بقاع متبرکه پیش‌بینی شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در کنار آن توزیع احسانات و آش و همچنین استقبال از میهمانان و مسافران با چای و خرما به همین مناسبت به شکل مطلوب انجام می‌شود.

نقی‌زاده در پایان سخنان خود از مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خواست؛ در فروش مابقی میوه ایام نوروز در پایگاه‌های ثابت و سیار به صورت کیلوئی و متناسب با نیاز مسافران اقدام لازم را انجام دهند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید