افزایش مصرف مشروبات الکلی دست‌ساز در اردبیل/ بیش از ۷۷۵۱ مورد عوامل مشروبات دست‌ساز کشف و ضبط شدند

0
125

رئیس پلیس استان اردبیل از افزایش مصرف مشروبات الکلی دست‌ساز در استان اردبیل در ماه‌های اخیر خبر داد.

 

اردبیل نیوز: سردار ابراهیم کریم‌خانی عصر امروز در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه در اردبیل اظهار داشت: این موضوع یکی از آسیب‌های جدی و نگران‌کننده است که امیدواریم با برخورد قاطع و جدی عوامل انتظامی و همراهی خوب خانواده‌ها از گرایش جوانان به مصرف مشروبات الکلی دست‌ساز کاسته شود.

وی با بیان اینکه در چهار ماهه امسال بیش از هفت هزار و ۷۵۱ مورد عوامل و عناصر مشروبات دست‌ساز کشف و ضبط شدند، تصریح کرد:‌ در سال گذشته نیز شاهد برخورد با بیش از دو هزار عوامل تهیه و توزیع مشروبات دست‌ساز در استان اردبیل بودیم.

کریم‌خانی خاطر نشان کرد: اگر خانواده‌ها در این زمینه با احساس مسئولیت بیشتر ورود پیدا کنند و فرزندانشان را از عواقب سهمناک مصرف مواد الکلی آگاه کنند قطعاً شاهد به حداقل رساندن آسیب‌ها در این حوزه می‌باشیم.

این مسئول در ادامه به تلاش عوامل انتظامی استان در برخورد با تهیه و توزیع‌کنندگان مواد مخدر اشاره کرد و ادامه داد: ورود اتباع آذری به استان اردبیل یکی از عمده دلایل مصرف مشروبات الکلی، بی‌بند و باری‌های اخلاقی و مواد مخدر است که باید در این زمینه مراقب دام دشمنان و برخی از عوامل کثیف استکباری باشیم.

وی در ادامه اضافه کرد: اگر خانواده‌های متدین و پاکدامن استان اردبیل مراقب فرزندان به ویژه جوانان و نوجوانان خام و بی‌تجربه خود نباشند، ممکن است در دام چنین عوامل و عناصری گرفتار آمده و یک فضای غبارآلودی را شاهد باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان از افزایش ۲۰۰ درصدی دستگیری اتباع آذری قاچاقچی و خلافکار خبر داد و بیان کرد: به جرم تهیه، انتقال و توزیع مواد مخدر تاکنون از ابتدای امسال ۴۲ اتباع آذری به جرم حمل مواد مخدر دستگیر شدند.

کریم‌خانی یادآور شد:‌ در کنار آن برخی از این اتباع آذری دست به رفتارها و حرکات ضد اخلاقی زده بودند که نیروی انتظامی با احساس مسئولیت اقدام به جمع‌آوری آنها کرده است.

کاهش شش درصدی جرایم در اردبیل

رئیس پلیس استان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سال‌ جاری ۸۳ درصد از سرقت اموال مغازه‌ها و حدود ۷۵ درصد سرقت منازل منجر به کشف شده است، گفت: مأموران انتظامی و آگاهی ما با پیگیری‌های مستمر سعی کردند تا عوامل سرقت‌ها را دستگیر کنند که در چهار ماهه امسال بیش از ۷۳ درصد سرقت‌ها منجر به کشف شده است.

کریم‌خانی از کاهش جرایم کلی در استان اردبیل خبر داد و افزود: کل جرایم استان از ابتدای امسال تاکنون شش درصد کاهش یافته است.

وی از صاحبان واحدهای مسکونی نیمه‌تمام و نیمه کاره خواست تا مراقب این فضاها باشند چرا که بیشترین جرایم و تخلفات، سرقت‌ها و مصرف مواد مخدر در این مکان‌ها انجام می‌شود.

کریم‌خانی در ادامه تصریح کرد: ‌از ابتدای امسال تاکنون شاهد افزایش ۲۶ درصدی کشفیات مواد مخدر در سطح استان بودیم و بیش از شش باند تهیه و توزیع مواد مخدر نیز در این مدت منهدم شده است.

وی همچنین از رشد قابل قبول کشف و ضبط تجهیزات ماهواره‌ای در استان خبر داد و خاطر نشان کرد: در چهار ماهه امسال ۵۰ درصد ناهنجاری مربوط به قتل در استان اردبیل کاهش یافته و این موضوع در این استان به حداقل رسیده است.

خبرگزاری فارس

انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید