افزایش عمدی جمعیت اهل تسنن در ایران؟ / واکنش دو روحانی سنی به این گزارشات

برخی از گزارشات در سایتها نشان از یک نقشه هماهنگ شده سنی های ایران برای افزایش جمعیت و در دست گرفتن کنترل ایران دارد.

در این سایتها طی گزارشات و آمارهای ادعا می شود که سنی ها و وهابی ها در پی تشویق به افزایش زاد و ولد برای بیشتر شدن سهمشان در ایران هستند تا در بلند مدت کنترل ایران را در دست گیرند.در این زمینه دو روحانی بلند پایه اهل سنت مصاحباتی را صورت داده و این ادعا را رد کرده اند که در زیر می خوانید:

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان در گفت‌وگویی ادعاهای افزایش عمدی جمعیت را رد کرده است: «برخی اظهارات در شرایط کنونی برای ما نگران کننده است. این قبیل سخنان برای وحدت و همچنین برای شخصیت خود ایشان ضرر دارد.»

امام جمعه اهل سنت زاهدان در مصاحبه‌ای دیگر خاطرنشان می‌کند که “علمای اهل سنت برای مراجع عظام تقلید احترام خاصی قائلند و انتظار توجه بیشتر برای حل مشکلات برادران اهل سنت را دارد و به دنبال ملاقات و گفتگوی نزدیک با آنان است”. عبدالحمید تاکید می‌کند مسیر اهل‌سنت ایران تقریب و وحدت مذاهب است.

مولانا گرگیج، امام جمعه اهل سنت آزادشهر نیز اظهارات برخی در مورد افزایش جمعیت اهل‌سنت ایران را “تنگ‌نظری” و “تعصب بی‌جا و خشک” توصیف کرده است. به گفته گرگیج، «اکثر این نگرانی‌ها بر اثر گزارشات نادرست افراد مغرض می‌باشد. آقایان باید اول درست بودن اینگونه گزارشات را مورد بررسی قرار دهند و بعد اظهار نظر و نگرانی کنند.»

امام جمعه اهل‌سنت آزادشهر افزوده است: «آنچه جای سوال است چرا دلواپسان برای آمارهای مرگ و میر که در استان‌های سنی‌نشین بالاترین نسبت را دارد، هیچ‌گونه واکنشی نشان نمی‌دهند.»

معادله

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید