افزایش سه درصدی برداشت سیب زمینی در اردبیل

مدیرکل جهادکشاورزی استان اردبیل از افزایش سه درصدی میزان برداشت سیب زمینی اردبیل نسبت به سال گذشته خبر داد.

عادل عبدایمانی در گفتگو با مهر با اشاره به میزان برداشت سیب زمینی در سال زراعی ۹۱ گفت: امسال ۸۵۶ هزار و ۱۸۰ تن سیب زمینی در استان برداشت شده که در مقایسه با سال زراعی ۹۰ رشد سه درصدی داشته است.

وی با اشاره به میزان اراضی زیر کشت رفته سیب زمینی در سال جاری تصریح کرد: میزان اراضی زیر کشت سیب زمینی نیز امسال نسبت به سال ۹۰ افزایش یک درصدی داشته است.

عیدایمانی با بیان اینکه ۲۴۰ هکتار اراضی کشاورزی در سال زراعی ۹۱ بیشتر از سال ۹۰ زیر کشت سیب زمینی رفته بود، افزود: در سالجاری ۲۳ هزار و ۹۲۱ هکتار زیر کشت سیب زمینی رفته بود که حاکی از انگیزه کشاورزان برای کشت سیب زمینی در استان است.

دبیر کارگروه توسعه کشاورزی استان با اشاره به تلاش مسئولان استانی و کشوری برای افزایش صادرات سیب زمینی اضافه کرد: طبق اظهارات مسئولان استانی ۲۰۰ هزار تن سیب زمینی از اردبیل به روسیه صادر می شود که اگر این صادرات محقق شود انگیزه کشاورزان برای کشت سیب زمینی دو چندان می شود.

وی صادرات سیب زمینی را موجب کاهش زیان کشاورزان در کشت سیب زمینی دانست و ادامه داد: با صادرات سیب زمینی قیمت این محصول کشاورزی افزایش یافته و کشاورزان سوددهی بیشتری خواهند داشت که امیدواریم مذاکرات مسئولان با تجار روسی برای صادرات این محصول به روسیه نتیجه بخش باشد.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید