افزایش دوره بیکاری در آمریکا/ تعداد کارگران متوسط جهان ۸۷۰میلیون نفر شد


به گزارش خبرنگار مهر، سازمان جهانی کار در تازه ترین گزارش خود درباره شاخص های کلیدی بازار کار، بیکاری بلندمدت و چالش جدید برای بسیاری از کشورها اعلام کرد: برای جویندگان کار پیدا کردن شغل در یک دوره ۶ ماهه و یا کمتر از آن به صورت فزاینده ای دشوار شده است.


در اسپانیا، انگلستان، ایالات متحده آمریکا، صربستان و بلغارستان بیکاری طولانی مدت جویندگان کار نسبت به سال ۲۰۰۸ تا ۴۰ درصد افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد در کشورهای با نرخ بیکاری مشابه، روندهای متفاوتی در بازار کار وجود دارد.


بر پایه این گزارش، در حالی که نرخ بیکاری در ایالات متحده و آلمان بین سال های ۱۹۷۰ و ۲۰۱۳ در حدود ۶.۳ بود اما بیکاری در آلمان به طور متوسط ​​کوتاه تر از آمریکا بود. از سویی در فرانسه که نرخ بیکاری آن حدود ۳۰ درصد بالاتر از آلمان از سال ۱۹۹۱ بوده است اما متوسط زمان دستیابی یک کارگر بیکار به شغل نسبت به آلمان کمتر بوده است.


با این حال، در کشورهای در حال توسعه داستان متفاوت است. کارگران در این کشورها سریع تر در شرایط بیکاری و اشتغال نسبت به اقتصادهای پیشرفته حرکت می کنند اما اغلب این انتقال ها به اقتصادهای غیررسمی شکل می گیرد.


در مکزیک بین سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۱۲ ورود و خروج های زیادی در بازار کار صورت گرفت؛ در عین حال با اینکه ورودی های نیروی کار آن به میزان ۳.۷ درصد بیشتر از آمریکا بود اما خروجی ها ۶۹ درصد بیشتر از بازار کار آمریکا بوده است.


برای به دست آوردن یک تصویر ثابت از پویایی بازار کار در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته، آمارهایی از فاصله سال های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۲ جمع آوری شده است. بر پایه گزارش سازمان جهانی کار، عدم تطابق مهارت ها در کشورها گسترده است.


در سال ۲۰۱۲ معادل ۱۰.۱ درصد شاغلان اقتصادهای پیشرفته دارای قابلیت بالاتری نسبت به کاری که انجام می دادند بودند که این میزان در سال ۲۰۰۸ به میزان ۸.۵ درصد بود. این مسئله برای مهاجران، نیروی کار جوان و معلولان بیشتر وجود داشت.


همچنین در سال ۲۰۱۰ معادل ۲۸.۱ درصد از افراد مهارت کمتری نسبت به کاری که انجام می دادند داشتند که این میزان در سال ۲۰۰۸ به میزان ۳۱ درصد بود. هم اکنون ۸۲۲ میلیون کارگر فقیر در جهان وجود دارد که معادل ۳۰.۶ درصد کل نیروهای کار هستند.


از سویی، طبقه متوسط کارگران نیز در حال افزایش است و از سال ۱۹۹۱ به ۸۷۰ میلیون نفر رسیده است که معادل ۳۲ درصد کل نیروهای کار جهان هستند.


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید