افزایش مسافران و تکمیل ظرفیت مراکز اقامتی در برخی از استانها

همه مراکز اقامتی استان اردبیل با مسافران نوروزی تکمیل شده است.

به گزارش اردبیل نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت :۲۱ هزار و ۸۵۰ تخت در سطح استان برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است که در حال حاضر صددرصد پر شده اند.
نقی زاده افزود: این تخت ها در قالب ۲۲۰هتل ، متل ، کمپ و میهمانسراست.
تعداد اقامتگاههای استان در سال گذشته ۲۰هزار تخت در قالب ۲۰۰اقامتگاه بود.
نقی زاه از افزایش ۱۵درصدی مسافران نوروزی خبرداد و افزود: اقامت مسافران به دو و نیم روز رسیده که نسبت به پارسال ۷۰ درصد افزایش دارد.
احمد محمودزاده مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل هم گفت: در تعطیلات نوروزی ۸۵ مدرسه
با ۴۶۰ کلاس درس که این کلاس ها به ۱۶۰ تخت رفاهی مجهز شده ، آماده پذیرایی از مهیمان و مسافران فرهنگی سراسر کشور است.
وی از حضور بیش از ۲۲هزار فرهنگی در استان اردبیل خبر داد و افزود: این میـزان نـسبت بـه سال گذشته ۱۰۰درصد افزایش دارد.
مـدیرکـل آموزش و پرورش استان کردستان هم گفت : از ابـتدای فعالیت ستادهای پذیرش مهمانان
نوروزی تا امروز بیش از ۹۱ هزار نفر روز میهمان در مراکز اقامتی آموزش و پرورش استان اسکان داده شده اند.
خسرو ساکی افزود:این تعداد مسافردر قالب هفت هزار و ۸۱۲ خانوار در مراکز رفاهی و اقامتی آموزش و پرورش کردستان اسکان یافته اند.
وی گفت: این تعداد مسافر نوروزی شامل بر ۳۶ هزار و ۷۱۰ نفر فرهنگی بوده اند که در مراکز اقامتی آموزش وپرورش استان پذیرش شده و خدمات رفاهی مناسب به آنان ارائه شده است.
آقای ساکی افزود : امسال ۲۰۰ مدرسه با بیش از هزار و ۷۰۰ کلاس برای اسکان مهمانان نوروزی در سطح استان مهیا شده است.
همچنین رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: روزانه بیش از ۳۲ هزار نفر در گشت دریایی بوشهر شرکت می‌کنند.
آقای ابراهیم زاده با بیان اینکه در پنج روز گذشته ۲۰۰ هزار نفر از شناور برای گشت دریایی استفاده کرده‌اندافزود: ۲۰۰ قایق تفریحی ، چهار کشتی مسافربری ، سه فروند موتورلنج و ۲ فروند کشتی کاروان راهیان نور کار جابجایی مسافران دریایی را به عهده دارند.
وی گفت: روزانه ۱۵ فروند جت اسکی هم در بهره مندی بیشتر گردشگران از آبهای گرم خلیج فارس فعالیت دارند.
آقای ابراهیم زاده با بیان اینکه ۵۰ کارشناس دریایی این اداره به صورت شبانه روزی با استفاده از ۶ فروند شناور ناجی و بالگرد آماده باش هستند افزود هفت مرکز اصلی و فرعی هماهنگی جستجو و نجات دریایی در دیلم ، خارک ، بوشهر ، لاور ساحلی ، دیر ، کنگان و عسلویه در این ایام فعالانه آماده باش هستند و علاوه بر آن چهار تیم نجات غریق در دیلم، گناوه و بوشهر با استفاده از شناور در دریا مستقر هستند و گشت زنی می‌کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: از روز ۲۸ اسفند ۹۱ تا امروز ۹هزار و۸۵۷ خانوار در مدارس این استان اقامت کردند.
پرویز طاهری با اشاره به اینکه از این تعداد هشت هزار و۵۹۶ خانوار فرهنگی وهزار و۲۶۱ خانوار از دیگر گروههای مسافرین نوروزی بودند، گفت: حدود هشت هزار نفر نیز دیشب در مدارس این استان اسکان یافتند.
وی گفت: در مجموع ۹۸هزار و۱۵۴ نفر روز درمدارس کهگیلویه وبویراحمد اقامت کردند که از این تعداد ۸۵هزار و۲۸۰ نفر از فرهنگیان و خانواده های آنان بودند.
طاهری مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۰۰ مـدرسه با هزار و۴۰۰ کلاس درس در کهگیلویه و بویراحمد به اسکان میهمانان نوروزی اختصاص یافته است.
مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت : از ۲۸ اسفند ماه تا کنون یک میلیون مسافر در هتل ها ، مهمانسراها ، مدارس و مراکز اقامتی سطح استان یزد اسکان داده شده اند.
رضایی گفت :با شروع موج دوم سفرهای نوروزی اسکان مسافر در این استان رشد صعودی داشته است. همچنین نرخ ماندگاری مسافر در این استان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
وی افزود: تاکنون حدود ۵۰۰ هزار نفر از بافت تاریخی یزد و بیش از ۲۶۰ هزار نفر از موزه ها و سایت های تاریخی این استان بازدید کرده اند.
مسجد جامع یزد و مجموعه امیر چقماق بیش از ۲۱۰ هزار بازدید کننده داشته اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید