افتتاح نمایندگی وزارت امور خارجه در اردبیل

نماینده مردم اردبیل، نیر، ‌نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از افتتاح نمایندگی وزارت امور خارجه ظرف روزهای آینده در اردبیل خبر داد.

اردبیل نیوز: منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت:‌ با توجه به پیگیری‌هایی که در یک سال گذشته داشتیم بالاخره مسئولان وزارت امور خارجه قانع شدند تا در تسهیل روابط دو کشور ایران و آذربایجان و رفع برخی از موانع، نمایندگی وزارت امور خارجه در شهر اردبیل راه‌اندازی شود.

وی خاطرنشان کرد: میرزایی به عنوان اولین مسئول دفتر وزارت امور خارجه تعیین شده و ما ظرف روزهای آینده با حضور مسئولان وزارت امور خارجه شاهد افتتاح این نمایندگی در استان مرزی اردبیل خواهیم بود.

عضو مجمع نمایندگان استان یادآور شد: در این زمینه از تلاش‌های صالحی وزیر امور خارجه که اهتمام جدی در راه‌اندازی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در اردبیل داشت، قدردانی می‌کنیم و یقین داریم که راه‌اندازی این دفتر می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات و رفع ناهماهنگی‌هایی باشد که معمولاً بین کشور آذربایجان و ایران به ویژه منطقه اردبیل وجود داشته است.

حقیقت‌پور در پایان سخنان خود به خبرنگار فارس در اردبیل ابراز داشت: ما به تقویت روابط با کشور آذربایجان اعتقاد داریم و معتقدیم با تعامل، مذاکره و همدلی بیشتر می‌توانیم بسیاری از نارسایی‌ها را برطرف کرده و با حرکت صحیح خود جوابی دندان‌شکن به برخی یاوه‌سرایان غرب و شرق بدهیم.

فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید