افتتاح استخر جعفرآباد بعد از ۱۱ سال

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بیله‌سوار گفت: استخر سرپوشیده جعفرآباد بعد از گذشت ۱۱ سال تکمیل شده و در اختیار اهالی منطقه قرار گرفت.

به گزارش اردبیل نیوز، علیرضا محبی اظهار داشت: این پروژه که ۱۱ سال پیش کلنگ‌زنی شده تا سال ۹۱ تنها با پیشرفت ۸۰ درصد در حال اجراست که بیشتر به دلیل کمبود اعتبار به حالت راکد در آمد.

وی تصریح کرد: با دستور ویژه مدیرکل ورزش و جوانان استان و پیگیری فرمانداری بیله‌سوار تکمیل این پروژه در اولویت قرار گرفت و ما با هزینه‌ای بالغ بر ۷۵۰ میلیون تومان شاهد افتتاح آن بودیم.

محبی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌این شهرستان دارای دو باب استخر سرپوشیده و ۱۱ مکان ورزشی سرپوشیده برای رشته‌های مختلف، دو باب استادیوم ورزشی روباز و بیش از ۱۰ باب زمین خاکی روستایی فوتبال است.

این مسئول اضافه کرد: ‌شهرستان بیله‌سوار تنها شهرستانی در استان اردبیل است که از لحاظ اماکن سرپوشیده در روستاها سالنی ندارد که یکی از برنامه‌های اولویت‌دار ما احداث سالن‌های سرپوشیده در روستاهای پرجمعیت است.

وی سرانه ورزشی را در شهرستان بیله‌سوار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: ‌براساس برنامه پنج ساله توسعه کشور سرانه ورزشی برای هر نفر ۱.۲ دهم متر مربع پیش‌بینی شده و این در حالی است که جایگاه سرانه ورزشی شهرستان بیله‌سوار در این برنامه ۱.۷ دهم متر مربع پیش‌بینی شده که در مقایسه با برنامه پنج ساله پنجم توسعه کشور ۵۱ صدم متر مربع افزایش دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان بیله‌سوار تعداد ورزشکاران سازمان یافته در نیمه اول امسال را در این شهرستان بیش از یک‌هزار و ۷۳ نفر اعلام کرد و ادامه داد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اردبیل نیوز، محبی تعداد هیئت‌های ورزشی فعال در بخش آقایان را ۲۸ هیئت و در بخش بانوان هشت هیئت اعلام کرد و یادآور شد: ما برگزاری مسابقات مختلف ورزشی به تعداد ۶۸ مورد در مناسبت‌های مختلف، اعزام به مسابقات استانی به تعداد ۱۲ مورد و اعزام به مسابقات کشوری به تعداد سه مورد را شاهد بودیم.

وی از راه‌اندازی هیئت‌های ورزشی والیبال، تکواندو، شطرنج، شنا، تیر و کمان و دوچرخه‌سواری در سال‌جاری خبر داد و افزود: حضور دو تیم فوتسال در لیگ برتر استان نشان از استعداد خوب ورزشکاران این رشته در شهرستان مرزی بیله‌سوار دارد و تیم فوتبال بزرگسالان این شهرستان با عنوان گندم‌کاران نیز در مسابقات حذفی فوتبال کشور افتخاری دیگر برای این شهرستان است.

محبی در پایان سخنان خود تصریح کرد: تلاش ما بر این است تا ورزش شهرستان مرزی بیله‌سوار به صورت کمی و کیفی ارتقا یابد تا بتوانیم بیش از هر زمان دیگر به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید