5 C
Tehran
سه شنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۹
خانه اخبار ورزشی اعمال وقتهای استراحت در جام جهانی ۲۰۱۴ دردمای بالای ۳۲ درجه

اعمال وقتهای استراحت در جام جهانی ۲۰۱۴ دردمای بالای ۳۲ درجه

قرار براین است که در هر نیمه، دو دقیقه به بازیکنان فرصت داده شود تا آب بنوشند

سایت گل- شرایط آب و هوایی برزیل در زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۱۴ باعث شد تا چزاره پراندلی سرمربی تیم ملی ایتالیا پیشنهاد نوآورانه ای را مطرح کند.

او که در تابستان گذشته با شاگردانش برای حضور در جام کنفدراسیون ها به برزیل سفر کرده و با شرایط آب و هوایی برزیل در ماه های ژوئن و جولای آشناست پیشنهاد کرده بود تا به بازیکنان حاضر در جام جهانی زمان کوتاهی برای نوشیدن آب و تجدید قوا داده شود.

حالا از این پیشنهاد استقبال شده و طبق اعلام کمیته اجرایی فیفا قرار براین است که اگر در زمان برگزاری بازیهای جام جهانی۲۰۱۴ دمای هوا از ۳۲ درجه بالاتر رفت،زمانهای استراحتی برای بازیکنان درنظر گرفته شود تا در صورت لزوم آب بنوشند.

این وقت های استراحت بعد از دقیقه ۳۰ هر نیمه به کار گرفته می شود و البته در زمان هایی که دمای هوا از ۳۲ درجه بالاتر باشد، شاهد اعمال این قانون خواهیم بود.این دما در برخی از شهرهای میزبان جام جهانی از جمله ناتال ، فورتالسا، رسیفه و مانائوس طبیعی است و ممکن است در سالوادور و ریودوژانیرو نیز شاهد رسیدن دمای هوا به ۳۲ درجه باشیم.

ایده استفاده از زمان های استراحت توسط چزاره پراندلی و برای مقابله با گرمای هوا در برزیل در زمان برگزاری جام جهانی ارائه شده است. با وجود مخالفت ها درمورد برگزاری برخی از بازیهای جام جهانی در ساعت ۱۳، ساعت اوج گرما، روز سه شنبه مسئولان فیفا اعلام کردند که زمان بندی بازیهای جام جهانی به همان ترتیب اعلام شده دنبال خواهد شد .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید