اعلام آمادگی جودو اردبیل برای حضور در لیگ/ تمرین در سالن تخصصی

سرپرست هیئت جودو استان اردبیل از اعلام آمادگی جودو اردبیل در تمامی گروههای سنی در مسابقات لیگ خبر داد.

اردبیل نیوز: عوض وثیق مقدم ظهر چهارشنبه در جلسه مجمع انتخاباتی هیئت جودو اردبیل تصریح کرد: تاکنون رشته جودو اردبیل در هیچ یک از رده های سنی در لیگ حضور نداشته و امسال با اعلام آمادگی در تلاشیم تمامی گروههای سنی را برای حضور در این رقابت فعال کنیم.

وی با بیان اینکه علاوه بر این فعال سازی جودو بانوان در راستای حضور در مسابقات قهرمانی است، ادامه داد: این موضوع می تواند زمینه شرکت در رقابتهای جهانی را فراهم کند.

به گفته وثیق مقدم با راه اندازی مدرسه جودو کلاسهای تخصصی جودو در استان فعال شده و ورزشکاران می توانند به صورت حرفه ای این ورزش را دنبال کنند.

وی در خصوص جذب اسپانسر اضافه کرد: در حال حاضر آبمعدنی قهوه سویی به عنوان اسپانسر با این هیئت همکاری می کند و با برخی واحدهای تولیدی و کارخانه ها در خصوص حمایت مالی رایزنی شده است.

قابلیت اردبیل در رشته های ورزشی مبارزه ای

در این مراسم همچنین مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل با تاکید به پتانسیلهای ورزشی استان تصریح کرد: نگاهی به گذشته ورزشی استان بیانگر توان و استعداد این منطقه در رشته های ورزشی مبارزه ای دارد.

احد پازاج افزود: به همین دلیل ضروری است با فعال سازی هیئتهای ورزش رزمی زمینه شکوفایی استعدادهای این حوزه فراهم شود.

وی با بیان اینکه در رشته جودو مشکل سازماندهی و فعالیت منسجم در سالهای اخیر مشاهده می شود، تاکید کرد: فعال سازی سالن ورزشی می تواند جهش قابل توجهی در شکوفایی این رشته  فراهم کند.

پازاج معتقد است هر رشته  ورزشی فاقد سالن مناسب نمی تواند موفق عمل کرده و در رقابتهای جهانی بدرخشد.

احداث سالنهای ورزشی طبقاتی در اردبیل

مدیر کل ورزش و جوانان استان همچنین از احداث سالنهای ورزشی طبقاتی در استان خبر داد و افزود: در صورت حمایت دستگاهها و تامین اعتبار این سالنها در اختیار هیئتهای ورزشی برجسته استان  قرار خواهد گرفت.

وی افزود: می توان نزدیک به هشت رشته ورزشی شاخص را در این سالنها ساماندهی کرد.

پازاج یا یادآوری اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی ورزش استان در سال ۹۰ اضافه کرد: این اعتبار در سال گذشته به ۱۲ میلیارد ریال و در سال جاری به ۹۰۰ میلیون ریال کاهش یافته است.

وی ادامه داد: به همین دلیل جذب اسپانسر برای فعال سازی تیم های ورزشی و گریز از بن بست مالی هیئتها ضروری است.

پازاج معتقد است در صورتی که ورزش استان از اسپانسر استفاده نکند در آینده نزدیک با مشکل مواجه خواهد شد.

وی تاکید کرد: رشته جودو از جمله رشته های ورزشی است که تنها در سایه استفاده از حامیان مالی می تواند شکوفا شود.

هیئت جودو شهرستانها فعال شود

وی خواستار فعال سازی هیئتهای ورزشی به ویژه جودو در شهرستانها شد و افزود: توسعه کیفی نباید قربانی توسعه کمی شود.

در این مراسم همچنین کاندیدای ریاست هیئت جودو اردبیل در خصوص برنامه های مورد نظر خود به فعال سازی هیئتهای ورزشی جودو در شهرستانها تاکید کرد و افزود:در حال حاضر تنها هیئت مشگین شهر فعالیت مطلوبی دارد در حالی که می توان از توانمندی نیر و پارس آباد استفاده کرد.

اکبر کرامت پناه با بیان اینکه فعال سازی شهرستانها زمینه توسعه جودو استان را فراهم خواهد کرد اضافه کرد: علاوه بر این فعال سازی جودو بانوان از ضروریات این رشته ورزشی در استان است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این استفاده از استعدادها و تجربیات پیشکسوتان می تواند زمینه ساز تحول جودو باشد.

کرامت پناه جذب اسپانسر را از جمله مهمترین دغدغه های خود عنوان کرد و افزود: این مهم با اولویت دنبال خواهد شد.

در این مراسم پس از رای گیری از مجمع جودو استان اردبیل از مجموعه ۱۷ رای اکبر کرامت پناه با ۱۴ رای موافق به عنوان رئیس هئیت جودو استان اردبیل به مدت چهار سال انتخاب شد.

مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید