اعدام شکارچی دختران شرق تهران / افشای راز قتل پدر جنایی ترین قاضی ایران

طراحی نقشه گروگان گرفتن زن باردار در آرایشگاه زنانه، افشای راز جسد آویزان از پل، قتل مادرزن به خاطر مهریه، دستگیری قاتل فراری در جشن تولد، اعدام شکارچی دختران شرق تهران و اعتراف عامل قتل پدر جنایی ترین قاضی ایران از مهمترین اخبار حوادث بهمن ماه سال ۹۱ بود.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرنگار مهر، نخستین خبر این ماه مربوط به دستگیری چهار زن و مرد است که با گروگان گرفتن زن باردار و پسر ۹ ساله اش ، سه کیلو طلا را از گاوصندوق خانه به سرقت برده بودند. زن جوان در شکایت خود گفت : روز حادثه در حال استراحت بودم که ناگهان دو مرد مسلح را بالای سر خود دیدم . آنها من و پسر ۹ ساله ام را در اتاقی زندانی کرده و با تهدید کلید گاوصندوق را گرفتند.کارآگاهان پلیس آگاهی با بررسی محل سرقت دریافتند ، دزدی از سوی افرادی آشنا صورت گرفته و سارقان رمز قفل الکترونیکی خانه را داشته اند. آنها همچنین با داشتن ریموت در پارکینگ به راحتی وارد خانه شده بودند. در ادامه ماموران با ردیابی های تخصصی و بررسی دوربین های مداربسته منطقه موفق به شناسایی یک زن در این سرقت شدند. زن سارق ، آرایشگر مالباخته بود که ماموران با ردیابی های تخصصی او را دستگیر کردند.او در بازجویی ها گفت : همراه یکی از همکارانم در آرایشگاه به نام شکوه ، همسر شکوه به نام علیرضا و علی برادرشوهر شکوه ، طرح و نقشه سرقت را ریخته و یک ساعت قبل از سرقت و برای نشان دادن دقیق محل سکونت مالباخته ، به همراه شکوه و علیرضا به نشانی محل سکونت وی رفته و آنجا را به آنها نشان دادم. با این اعترافات سه متهم دیگر پرونده هم شناسایی و دستگیر شدند.شکوه و الهام در اظهارات خود عنوان داشتند که مالباخته از مشتری های قدیمی آرایشگاه آنها بوده که طی مدت چندین سال آشنایی، ارتباط نزدیکی میان آنها ایجاد و به تدریج اطلاعات دقیقی از سوی مالباخته در خصوص وضعیت مالی ، محل سکونت ، شغل همسر، تعداد اعضای خانواده ، نگهداری طلا و جواهرات در داخل خانه و… ، در اختیار شکوه و الهام قرار می گیرد.

راز جسد آویزان از پل

اردبیل نیوز: درگیری پدر و پسر بر سر تماشای ماهواره، جنایتی تلخ را رقم زد.  چهارم بهمن ماه سال ۹۱عابران هنگام عبور از کنار پل ستاری مشهد با جسد پتو پیچی روبرو شدند که از پل آویزان بود. آنها سپس موضوع را به پلیس اطلاع داد و با حضور تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی جسد به پائین پل منتقل شد.پس از باز کردن پتو مشخص شد جسد متعلق به مردی میانسال است که آثار درگیری بر روی بدنش مشاهده می شد. عامل یا عاملان جنایت پس از قتل این مرد در محل دیگری ، جسدش را به آنجا منتقل و قصد انداختن آن را به داخل کانال آب را داشتند. اما طناب های که با آن جسد پیچیده شده بود به نرده های کنار کانال گیر کرده بود.با انگشت نگاری از مقتول هویت او در بانک اطلاعاتی پلیس مشخص شد. مقتول متولد سال ۱۳۳۳ بود و سه بار به اتهام زنا، اهانت و اعتیاد به زندان معرفی شده بود. او همچنین سال ۸۷ به صورت توافقی از همسرش جدا شده بود.در ادامه ماموران با شناسایی خانه مقتول راهی آنجا شده و پسر او را در حال از بین بردن آثار جرم شناسایی و دستگیر کردند.او در ابتدا منکر قتل شد اما پس از روبرو شدن با دلایل پلیسی لب به اعتراف گشود و گفت:شب حادثه می خواستم کشتی کج ببینم. اما پدرم داشت شبکه دیگری را تماشا می کرد. به او اعتراض کردم که با شیشه نوشابه به سمتم حمله کرد. من هم در دفاع با کتری او را کشتم. بعد جسدش را در میان پتو پیچیده و قصد داشتم به داخل کانال آب پرت کنم که طنابها به نردهای کنار پل گیر کرد و جسد در هوا معلق ماند.

قتل مادرزن به خاطر مهریه

اردبیل نیوز: مرد جوان که به خاطر مهریه مادرزنش را به قتل رسانده بود، در بهمن ماه شناسایی و دستگیر شد. ۱۱ بهمن ماه وقوع مرگ مشکوکی زنی در یک کلبه در تالش به ماموران پلیس اطلاع داده شد. در ادامه تیمی از ماموران در محل حاضر شده و در بررسی های خود دریافتند که زن ۷۲ ساله بر اثر اصابت گلوله اسلحه شکاری به قتل رسیده است. بررسی ها نشان داد این زن در زمان قتل در خانه تنها بوده است. از سوی دیگر تحقیقات جنایی مشخص کرد ، دختر مقتول چندی قبل به خاطر اختلافاتی که با همسرش بر سر مهریه داشته، او را به زندان انداخته بود. متهم به قتل دستگیر و به اداره آگاهی منتقل شد که در بازجویی ها راز این جنایت را فاش کرد و گفت : وقتی همسرم مرا به زندان انداخت از او و خانواده اش کینه به دل گرفتم.در طول ۲۰ روزی که در زندان بودم فقط به انتقام فکر می کردم.  پس از آزادی به خانه پدرم رفته و اسلحه شکاری او را برداشتم. وقتی به خانه مادر زنم رفتم او در خانه تنها بود. با هم درگیر شدیم که در یک لحظه کنترلم را از دست داده با شلیک گلوله او را کشتم.

دستگیری قاتل فراری در جشن تولد

اردبیل نیوز: پسر جنایتکار که عموی خود را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود، اواسط بهمن ماه در جشن تولد دختر مورد علاقه اش دستگیر شد.ششم دی ماه سال ۹۱ ماموران در جریان یک درگیری منجر به قتل در خیابان آموزگار محله یاخچی آباد قرار گرفتند. در بررسی های اولیه مشخص شد ،سه عضو یک خانواده با ضربات چاقو مجروح و به بیمارستان هفتم تیر شهرری منتقل شدند. با حضور کارآگاهان در بیمارستان مشخص شد پدر خانواده به نام نجات ۵۰ ساله بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داده است. پسر او به نام فرهاد و همسرش نیز مجروح شده بودند که با تلاش پزشکان از مرگ نجات یافتند. در تحقیقات مشخص شد برادرزاده مقتول به نام قاسم به خاطر اختلافاتی که با خانواده عمویش داشت با چاقو به سوی آنها حمله کرده و پس از این جنایت از تهران متواری شده است.در شاخه دیگری از تحقیقات نیز مشخص شد متهم با دختر جوانی در ارتباط می باشد که خانه این دختر در بزرگراه اشرفی اصفهانی شناسایی و تحت نظر قرار گرفت.سرانجام ساعت ۱۰ شب  ۱۷ بهمن ماه زمانی که قاسم برای شرکت در جشن تولد دختر مورد علاقه اش به خانه آنها آمده بود شناسایی و دستگیر شد.

اعدام شکارچی دختران شرق تهران

اردبیل نیوز: شکارچی دختران شرق تهران که به خاطر دو جنایت به قصاص محکوم شده است، ۲۵ بهمن در خیابان مدنی به دار مجازات آویخته شد. این شکارچی ۲۴ ساله که علی نام دارد در آبان و آذرماه سال ۸۴ دو دختر به نام های ندا و اعظم را بی رحمانه به قتل رساند و پنج دختر دیگر را با چاقو هدف قرار داد اما این دختران جان سالم به در بردند.هیچ کس  عامل حمله به دختران را نمی شناخت تا این که بار دیگر دختر جوانی در شرق تهران با اصابت ضربات چاقو به پرتگاه مرگ نزدیک شد و با جراحی های پزشکی از مرگ حتمی جان سالم به در برد. شکارچی دختران در شرق تهران پس از هفتمین اقدام که روز ۱۶ خردادماه سال ۸۵ صورت گرفت، به خاطر سرقت تلفن همراه دختر جوان تحت کنترل مخابرات قرار گرفت، چرا که قاتل سریالی با شماره یکی از دوستان آخرین طعمه اش تماس گرفته و قصد داشت با وی طرح دوستی بریزد.با آموزش های پلیسی این دختر در همان اتوبان بابایی با قاتل چاقوکش قرار عاشقانه گذاشت و وقتی شکارچی پای در کمین گاه پلیس گذاشت، دستگیر شد.شکارچی دختران شرق تهران در بازجویی های جنایی به اعترافات هولناک دست زد و انگیزه اش را دزدی از دختران و وحشت دانست و گفت در سرقت هایش وقتی دختران می خواستند مقاومت کنند، با چاقو ضرباتی به آنان می زد که نمی دانسته دو تن از آنان کشته شده اند. قاضی شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران پس از محاکمه شکارچی دختران شرق پایتخت را به خاطر جنایاتش به ۲ بار قصاص نفس – اعدام -۵ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق و به خاطر سرقت به یک سال زندان و به خاطر جراحت دختر دیگر به پرداخت دیه محکوم کرد.قضات شعبه ۴۲ دیوان عالی کشور پس از بررسی حکم شکارچی دختران شرق با تایید نظر به اجرای آن دادند و پرونده در اختیار اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران قرار گرفت.با استیذان حکم از سوی رئیس قوه قضائیه ، مرد جنایتکار سحرگاه ۲۵ بهمن سال ۹۱ در خیابان مدنی تهران به دار مجازات آویخته شد.

اعتراف عامل قتل پدر جنایی ترین قاضی ایران

اردبیل نیوز: عامل قتل پدر جنایی ترین قاضی ایران پس از ماهها سکوت در بهمن ۹۱ لب به اعتراف گشود.   ۱۵ مهر ماه سال ۸۹، پدر قاضی نورالله عزیزمحمدی رئیس شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران و جنایی ترین قاضی ایران به طرز مشکوکی در خانه اش در خیابان تهران نو کشته شد.در ادامه تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران تحقیقات در این رابطه را آغاز کرده و در بررسی ها دریافتند همزمان با مرگ مرد صاحبخانه از خانه اش نیز سرقت شده است. این موضوع احتمال وقوع قتل را قوت بخشید که کارآگاهان پس از گذشت ۲ ماه مرد معتادی به نام آرش را در این رابطه دستگیر کردند. متهم در ابتدا منکر قتل شد اما در ادامه لب به اعتراف گشود و گفت: با انگیزه سرقت پیرمرد تنها را به قتل رسانده ام.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید