اظهارات امیرمکه درموردحجاج ایرانی/ واکنش‌ها به حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان و…

0
137

اظهارات امیرمکه درموردحجاج ایرانی/ واکنش‌ها به حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان و…

11.6

تاکید بر ضرورت بازنگری قانون در مورد نحوه فعالیت احزاب، اعلام نتیجه تست الکل و مرفین راننده اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی، توسعه همکاری‌های نظامی میان ایران و ارمنستان، واکنش نخست وزیر لبنان به ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره ایران، اظهارات امیر مکه در مورد حجاج ایرانی و… از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، یازدهم شهریور ماه ۱۳۹۶ است.

سرلشکر محمدحسین باقری، رییس ستادکل نیروهای مسلح در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص)،‌ با تاکید بر اینکه طی سال‌های اخیر پدافند هوایی در اولویت نخست نیروهای مسلح قرار دارد، خاطرنشان کرد: طراحی‌ها و برنامه‌ریزی‌های بسیاری به جهت قرار گرفتن پدافند هوایی در اولویت نخست انجام شده است و ما دیگر شاهد عقب‌ماندگی در این زمینه نیستیم. وی همچنین در جمع فرماندهان و کارکنان پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء با اشاره به قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح تصریح کرد: امروز که بی خردان در راس ساختار استکبار جهانی حکومت می‌کنند جسارت و جرات تهاجم به جمهوری اسلامی ایران را به خود نمی‌دهند وبا اندک عقل خود به این نتیجه رسیده‌اند تهاجم به جمهوری اسلامی نه تنها فایده‌ای برای آنها نخواهد داشت بلکه گرفتاری‌هایی برایشان ایجاد خواهد کرد.باقری افزود: جاهلان به این نتیجه رسیده‌اند که تهاجم علیه جمهوری اسلامی فایده‌ای ندارد.

ناوگروه ۴۷ نیروی دریایی ارتش در بندرعباس پهلو گرفت. ناوگروه  ۴۷  اطلاعاتی، عملیاتی، آموزشی نیروی دریایی راهبردی ارتش صبح امروز پس از  ۷۶  روز دریانوردی به کشور بازگشت. امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم استقبال ناوگروه ۴۷ متشکل از ناوشکن البرز و ناو پشتیبانی رزمی بوشهر   نیروی دریایی ارتش   و بدرقه ناوگروه ۴۸ متشکل از ناوشکن الوند و ناو پشتیبانی لاوان  اعزامی نداجا به خلیج عدن گفت: تأمین منافع و امنیت، انتقال فرهنگ و ارتقاء توانمندی رزمی و دفاعی کشور از مهم‌ترین اهداف اعزام ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.وی افزود: امروز نداجا را به‌عنوان یک قدرت و نیرویی توانمند می‌شناسند.

سعید جلیلی در نشست بررسی و نقد برنامه‌های مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و امور دارایی دولت، گفت: رئیس جمهور در جلسه رای اعتماد وزرا به طور کلی به ضرورت اصلاح ساختار، جلب مشارکت جامعه در تصمیم سازی و تصمیم گیری، حقوق شهروندی، مقابله ی ریشه ای و همه جانبه با فساد تاکید کردند که این تاکید به نوبه خود ارزشمند است، اما باید دید برنامه عملی دولت برای آن چیست و این توجهات در برنامه دولت چه بازتابی داشته است؟ وی افزود: انتظار بود دولت برنامه چگونگی مقابله با تحریم‌ها را ارائه می‌کرد.

سید سلمان سامانی، قائم مقام وزیر کشور با تاکیرد بر اینکه  نیازمند بازنگری قانون در مورد نحوه فعالیت احزاب هستیم، گفت: در دولت دوازدهم تلاش خواهیم کرد تا اثر بخشی نظام حزبی در مدیریت سیاسی کشور ارتقا یابد. وی افزود: یکی از اولویت‌های ما در دوره دوم دولت آقای روحانی این است که علاوه بر انسجام بخشی به احزاب موجود و ایجاد فرصت مناسب برای تشکیل احزاب جدید، بتوانیم اثربخشی نظام حزبی در مدیریت سیاسی کشور را ارتقا دهیم و از نظرات و مشورت های احزاب در تصمیم گیری های وزارت کشور استفاده کنیم.

واکنشها به حادثه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان داراب

تست الکل و مرفین راننده اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی، منفی اعلام شد. رئیس دادگستری شهرستان داراب از اعلام نظریه پزشکی قانونی در رابطه با تست الکل و مرفین راننده اتوبوس خبر داد و گفت: طبق اعلام پزشکی قانونی تست الکل و مرفین وی منفی بوده است.

حسین هاشمی تختی، رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس گفت: مسئولان مربوطه و متولیان امر باید پاسخگوی سهل انگاری خود در وقع حادثه داراب باشند. وکیل مدافع کودکان شین آبادی در یادداشتی با عنوان«از اتوبوس مرگ تا سوختن دانش آموزان شین‌آباد» حق و حقوق دانش آموزان را مورد تاکید قرار داد. احمد مرادی ، نماینده مردم هرمزگان نیز با بیان اینکه دانش‌آموزان جانباخته سرمایه‌های کشور بودند  در مجلس گفت: ابعاد حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی از طریق رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر آموزش و پرورش پیگیری می شود تا دیگر شاهد چنین صحنه‌های دلخراشی در کشور نباشیم. همچنین از سوی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلسدرخواست ارایه گزارش از سانحه اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی ظرف ۳ روز آینده مطرح شد و حسام‌الدین آشنا، مشاور رییس جمهور در یادداشت توئیتری نوشت:قبول کنیم که در اعمال استانداردهای ایمنی ساختمان و وسایل نقلیه عمومی عقب هستیم.

همچنین محمد جواد ظریف، علی لاریجانی و سیدحسن خمینی نیز در پیام های جداگانه  درگذشت دانش آموزان نخبه هرمزگانی را تسلیت گفتند.

***

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است: سازمان سنجش آموزش کشور در سال‌هایی که آزمون برگزار کرده عملکرد خوب و دقیقی داشته و نیازی به تحقیق و تفحص ندارد.سیدجواد ساداتی‌نژاد درباره برخی اظهارنظرات مبنی بر اینکه سازمان سنجش خود برگزارکننده کنکور است اما آزمون‌های آزمایشی را هم برگزار می‌کند و تاکنون هیچ تحقیق و تفحصی از آن انجام نشده، گفت: سازمان سنجش یک سازمان حرفه‌ای است و عملکرد آن در طول سال‌های گذشته نشان داده که بسیار درست، دقیق و بدون خطا کار کرده است.

نشست بررسی مشکلات و مسائل صندوق‌های بازنشستگی، با محوریت اصلاح سازمان تامین اجتماعی با حضور کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس و معاونان وی، نمایندگان سازمان‌ها، صندوق‌های بازنشستگی و کارشناسان این حوزه در محل مرکز برگزار شد. جلالی، رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات صندوق‌های بازنشستگی از امور ضروری و اصلی کشور است، گفت: موضوع صندوق‌های بازنشستگی و مشکلات مرتبط با آنها یکی از اولویت‌هایی است که در دستور کار مرکز پژوهش‌های مجلس قرار دارد.

وزیر دفاع ارمنستان با سید کاظم سجادی، سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و مهدی هیئت وجدانی، وابسته نظامی جدید جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، دیدار کرد. ویگن سرکسیان در این دیدار با آرزوی موفقیت برای وجدانی ابراز امیدواری کرد که طی دوره فعالیت وابسته نظامی جدیدهمکاری‌های نظامی میان ایران و ارمنستان بیش از گذشته توسعه و گسترش یابد.

نخست وزیر لبنان به ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره ایران واکنش نشان داد. نخست وزیر لبنان در واکنش به ادعای رژیم صهیونیستی در رابطه با وجود کارخانه‌های ایرانی تولید موشک در لبنان گفت: اسرائیلی‌ها خوب می‌دانند که در خاک لبنان کارخانه تولید موشک وجود ندارد. سعد الحریری افزود: اسرائیلی‌ها  خوب می‌دانند که کارخانه‌های موشک سازی در لبنان وجود ندارد و آن‌ها به کمپین‌های عوام‌فریبانه عادت کرده‌اند.

محمدجواد ظریف در گفت‌وگویی که به مناسبت هفته دولت با پایگاه اطلاع رسانی دولت انجام داده است درباره مباحث مربوط به برجام، وضعیت منطقه، رابطه با عربستان و تحولات سوریه و سیاست‌های اقتصادی به اظهار نظر پرداخته است. وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی از این مصحبه گفت:تعامل گسترده باهمه‌ی دنیا موردنظر ما است و ان‌شاءالله با توجه به اینکه برجام توانسته موانع این تعامل را هم تا حد زیادی رفع بکند امیدواریم که چهار سال آینده، چهار سال گسترش روابط همه‌جانبه‌ی ایران با بقیه‌ی جهان باشد.

امیر مکه در یک نشست خبری در رابطه با حجاج ایرانی گفت: ایرانیان برادران دینی ما در اسلام هستند. خالد الفیصل گفت: ایرانیان برادران ما در اسلام هستند و ما از آمدن‌شان به این سرزمین مقدس استقبال کردیم. وی در ادامه با اشاره به این‌که “حجاج ایرانی طی مراسم حج با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شوند” گفت: حجاج ایرانی مناسک حج را به راحتی و امنیت انجام خواهند داد و امیدوارم که از آن‌ها به نیکی یاد کنیم و آن‌ها نیز به نیکی از ما یاد کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

اظهارات امیرمکه درموردحجاج ایرانی/ واکنش‌ها به حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان و…

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید