اصول مناسب سازی ادارات اردبیل ارزیابی می شود


به گزارش خبرنگار مهر، رویا احمدیان در جلسه بررسی مقدمات اجرای این طرح تصریح کرد: این طرح همزمان با سایر استانها و با هدف ارزیابی عملکرد دستگاه های دولتی در خصوص مناسب سازی ساختمانهای عمومی برای تردد معلولان اجرا می شود.


به گفته احمدیان ارزیابی از طریق تکمیل پرسشنامه با مولفه های عمومی و اختصاصی توسط ۲۰ دستگاه اجرایی انجام می شود.


وی تاکید کرد: مولفه های عمومی مناسب سازی سرویس بهداشتی، پارکینگ و ورودی ساختمان، رمپ و آسانسور و مولفه های اختصاصی شامل اجرائیات ویژه دستگاه ها در خصوص مناسب سازی است.


مدیر کل بهزیستی استان تصریح کرد: مولفه های عمومی در بین تمامی دستگاه ها مشترک است.


خودارزیابی دستگاه از عملکرد مناسب سازی


وی با بیان اینکه بهزیستی دخالتی در تکمیل فرمهای ارزیابی ندارد، اضافه کرد: با وجود آموزش اولیه تکمیل فرم، فرمها توسط خود دستگاه اجرایی و نماینده آن تکمیل خواهد شد.


احمدیان با بیان اینکه تاخیر در ارسال فرم یک دستگاه کل پروژه را متاثر خواهد کرد، تاکید کرد: ضروری است هر دستگاه نماینده اجرایی خود در اجرای این پروژه را به بهزیستی استان معرفی کرده و نهایتا تا پایان دی ماه سال جاری فرمهای تکمیل شده را به دبیرخانه ستاد این طرح ارسال کند.


ضرورت نظارت شهرداری به ساخت و سازها


در این جلسه همچنین معاون امور عمرانی استانداری اردبیل با تاکید به اجرای طرح رمپ در برخی ادارات تصریح کرد: با این وجود الزام ادارات برای ادامه این طرح و محوطه سازی صروت نگرفته است.


کمال الدین میرجعفریان افزود: ضروری است نظام مهندسی و شهرداری نسبت به اجرای بهینه این طرح اقدام کرده و نظارت بیشتری بر ساخت و سازها داشته باشند.


وی با بیان اینکه مناسب سازی در راستای تسهیل رفت و آمد معلولان و جانبازان صورت می گیرد، از تمامی دستگاه ها خواستار همکاری با اجرای طرح ارزیابی مناسب سازی شد.


وی افزود: اجرای این مهم به عنوان یکی از مولفه های ارزیابی ادارات در پایان سال در نظر گرفته خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید