اصلی‌ترین حریف ما مراکش است/ شفر به جوانان اهمیت می‌دهد


پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: با اینکه اسپانیا و پرتغال حریفان بزرگی برای ما هستند، اما مراکش به مراتب سخت‌تر از این دو تیم است.

به نقل از مهر، صادق ورمزیار در حاشیه تمرین ظهر امروز استقلال در ورزشگاه صنایع دفاع در خصوص وضعیت تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: قبل از هر چیز سال نو را به تمام مردم ایران تبریک می‌گویم و امیدوارم که سال ۹۷، سال بسیار خوبی برای مردم ایران باشد. در خصوص تیم ملی هم باید بگویم بازی‌ها را از تیم‌های ضعیف شروع کردیم و به مراتب رفته‌رفته می‌رویم تا به تیم‌های قوی‌تر برسیم.

وی ادامه داد: سیرالئون، تونس و الجزیره، حریفان خوبی برای تیم ملی هستند و باید برای اینکه هماهنگ‌تر شویم، بازی‌های تدارکاتی بیشتری هم برگزار کنیم تا با آمادگی کامل راهی جام‌جهانی شویم و در آنجا هم بتوانیم نتایج قابل قبولی کسب کنیم.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در خصوص انتقاداتی که این روزها از بازی‌های تدارکاتی تیم ملی می‌شود، گفت: باید بپذیریم که ما همانند برخی کشورها، شرایط بازی با تیم‌های بزرگ را نداریم، اما فوتبال ما احتیاج دارد تا با چند تیم اروپایی بازی کند تا بتواند آشنایی بیشتری با این سبک از تیم‌ها داشته باشد، زیرا ما دو بازی حساس مقابل اسپانیا و پرتغال داریم و باید با تیم‌هایی که شبیه آنها هستند، بازی کنیم تا بتوانیم در جام‌جهانی موفق باشیم.

ورمزیار افزود: بازی با ترکیه می‌تواند تا حدودی شبیه‌سازی باشد و به تیم ملی کمک مفیدی خواهد کرد، ولی کاش می‌توانستیم تا قبل از جام‌جهانی، دیدارهای بیشتری با تیم‌های اروپایی داشته باشیم تا از تجربیات آنها استفاده بیشتری کنیم.

وی در خصوص سه دیدار تیم ملی برابر مراکش، اسپانیا و پرتغال هم گفت: به نظر من سخت‌ترین بازی ما مقابل مراکش است، اگرچه اسپانیا و پرتغال، تیم‌های اروپایی هستند و کار مقابل آنها سخت است، اما مراکش از لحاظ تکنیکی و قدرت بدنی، شرایط بسیار خوبی دارد و می‌تواند برای ما دردسرساز شود ولی امیدوارم با کامل شدن تمام بازیکنان و بازی‌های تدارکاتی خوب، بتوانیم جام‌جهانی را با موفقیت شروع کنیم.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در رابطه با استفاده شفر از بازیکنان جوان در تمرینات استقلال تصریح کرد: جوانان سرمایه‌های استقلال هستند و اعتقاد دارم شفر کار بسیار بزرگی انجام داده که از این بازیکنان در تمرینات استفاده می‌کند، زیرا آنها آینده فوتبال ایران هستند و می‌توانند تیمی مثل استقلال را از خرید بازیکنان گرانقیمت دور کنند.

ورمزیار در خصوص دیدار استقلال برابر الریان قطر که روز سیزدهم فروردین ماه برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: متأسفانه با بدشانسی نتوانستیم العین را در تهران شکست داده، صعود خود را به دور بعد قطعی کنیم و حالا باید بازی برابر الریان را با پیروزی به پایان برسانیم، اگرچه کار مشکل داریم، زیرا ملی‌پوشان ما خسته از تیم ملی برمی‌گردند و باید قبل از دیدار مقابل الریان، مقابل نفت تهران هم بازی کنند، ولی امیدوارم با تمرینات خوب و آمادگی کامل بازیکنان، بتوانیم الریان را در تهران شکست داده و صعود خود را به دور بعد قطعی کنیم.

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید