اشتغال ۷۲۲ نفر از خانواده های شاهد و ایثارگر در اردبیل/ افتتاح موزه شهدا در سال آینده

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل از تحقق اشتغال ایثارگران به تعداد ۷۷۲ نفر از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

میرودود سید شنوا ظهر جمعه در بازدید فرماندار اردبیل از موزه شهدای اردبیل به مناسبت دهه فجر انقلاب در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر استان در قالب طرح مهر آفرین در حال پیگیری است.

وی با تاکید بر لزوم ارزش نهادن به خانواده های شهدا و ایثارگران از اختصاص بیش از ۳۰ درصد از طرح مهر آفرین به  جذب ایثارگران و اشتغالزایی آنان خبر داد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همچنین با اشاره به ساخت و تجهیز اولین موزه شهدای استان اردبیل در مرکز استان یادآور شد: ساخت این موزه هم اکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی بیان کرد: کار طراحی و دکوراسیون داخلی موزه شهدای استان با تملک یکی از ساختمانهای قدیمی و نفیس متعلق به میراث فرهنگی در سال گذشته آغاز شده و پیش بینی می شود تا چند ماه آینده به اتمام برسد.
سیدشنوا وجود این موزه را از نیازهای ضروری در جهت ترویج ارزشهای دفاع مقدس و فرهنگ شهادت عنوان کرد و افزود: در این موزه آثار بجا مانده از شهدا از جمله کتاب، وصیت نامه و سایر اسناد برای بازدید علاقه مندان به نمایش گذاشته می شود.
کاظم دبیر فرماندار اردبیل نیز در بازدید از قسمت های مختلف موزه شهدا نسبت به تامین اعتبارات لازم جهت اتمام پروژه قول مساعد داد.
منبع: خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید