اشتغال ۵۳۵ دبیر در آموزش و پرورش اردیبل

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: حکم استخدام ۵۳۵ دانشجوی تربیت معلم استان صادر شده است.

اردبیل نیوز: احمد محمودزاده در جلسه کارگروه اشتغال استان اردبیل اظهار داشت: اشتغال این تعداد از دانشجویان اغلب شامل افراد بومی بوده که ضمن استخدام رسمی از مهر‌ماه حقوق دریافت می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: ما به عنوان مستخدم می‌توانیم آمار و ارقام آنها را در سامانه رصد وارد کنیم تا تعهد اشتغال استان اردبیل افزایش پیدا کند.

وی در ادامه سخنان خود ضرورت برداشته شدن محدودیت برای رشته‌های مختلف مشاغل خانگی را یادآور شد و افزود: نیازی نیست که ما دایره رشته‌های معرفی شده را از ۳۴۰ مورد به ۱۷۰ مورد تعدیل کنیم چرا که هر چه دامنه رشته‌ها بیشتر باشد زمینه برای اشتغال و رغبت و علاقمندی متقاضیان بیشتر می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل ادامه داد: بهتر است دستگاه‌های اجرایی مجوزهای لازم را در این زمینه صادر کنند تا ضمن معرفی و تقویت رشته‌های مختلف در این زمینه یک رقابت و تبلیغ واقعی نیز شکل بگیرد.

*ایجاد اشتغال ۴۸۰ نفری در حوزه کشاورزی

قائم‌مقام سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این جلسه اظهار داشت: در هفته‌های گذشته ۴۸۰ نفر در حوزه کشاورزی استان اردبیل اشتغال یافتند و ما با مشکل ثبت اطلاعات در سامانه رصد روبه‌رو هستیم به طوری که باید اطلاعات افراد بعد از بهره‌برداری واحدهای تولیدی ثبت شود.

اصغر پرتوی اظهار داشت: امیدواریم با اصلاح این رویه بتوانیم به سرعت اطلاعات افراد اشتغال یافته در حوزه کشاورزی را ثبت کنیم و به مانند بنیاد مسکن و راه و شهرسازی بتوانیم پروژه‌های تعریف شده قبل از اجرا را نیز در سامانه به ثبت برسانیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این جلسه مدیر صندوق مهر امام رضا (ع) استان اردبیل نیز با بیان اینکه در ۹ ماه امسال ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است، افزود: این تسهیلات از محل خود اشتغالی بوده که در قالب مشاغل خانگی نیز ۴۴۰ مورد پرونده به بانک صادرات و رفاه معرفی شده است.

قدیر اللهوردیزاده با بیان اینکه این صندوق از منابع داخلی خود برای ۳۹۳ پرونده ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت کرده است، تصریح کرد: ما در تلاش هستیم تا با جابه‌جایی اعتبارات در برخی از شهرستان‌ها پرداختی‌ خود را تا پایان سال افزایش دهیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید