»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   اشتباه کردم روی استعفایم نماندم/ دارو به بیمار نرسید تا فوت کرد!
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۱۳:۳۷

اشتباه کردم روی استعفایم نماندم/ دارو به بیمار نرسید تا فوت کرد!

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران می‌گوید اگر زمان به عقب بر می‌گشت شب قبل از بازی با استقلال خوزستان تصمیمش برای استعفا از هدایت نفت را عملی می‌کرد.

هومن افاضلی در گفتگو با خبرنگار مهر، به مشکلاتش در تیم نفت تهران اشاره و تاکید کرد اگر زمان به عقب بر می گشت، شب بازی با استقلال خوزستان از سمتش استعفا می داد. وی همچنین با بیان اینکه شکست مقابل استقلال تهران نتیجه اعتصاب بازیکنان تیم نفت بود، از امسال به عنوان سخت‌ترین دوران کاری خود در ۱۸ سال گذشته یاد کرد. مشروح گفتگوی افاضلی با خبرنگار مهر در ذیل می آید:

* نفت در آستانه انحلال بود
زمانی که به نفت تهران رفتم، این تیم در انتهای جدول قرار داشت. قبل از آن، این باشگاه سه مالک داشت و ۶ سرمربی عوض کرده بود. می دانستیم که تیم از لحاظ ذهنی بسیار آشفته است. حتی بازیکنان این تیم مقابل سازمان لیگ تجمع کرده بودند تا فسخ قرارداد کنند. با این حساب می توان گفت نفت در آستانه انحلال بود.

* پرداخت به بازیکنان کوچک ولی مستمر بود
در قراری که با مالکان باشگاه نفت داشتم، برنامه را طوری تنظیم کردم که برای بخش خصوصی قابل اجرا باشد. همانطور که می دانید تیمداری بخش دولتی و خصوصی باهم تفاوت دارد. در بخش دولتی وقتی بودجه ای را تعیین می کنند، می دانید که حداقل دو سوم این بودجه اختصاص می یابد ولی در بخش خصوصی گاهی پول هست و گاهی پول نیست. برای همین با مسئولان باشگاه توافق کردیم که پرداخت به بازیکنان کوچک ولی مستمر باشد. بر همین اساس، تزریق پول به بازیکنان به میزان پنج درصد و هر دو هفته یکبار صورت می گرفت.

* شرایط خوب ما یک ماه ادامه داشت
ما حتی سعی کردیم محل تمرین را هم تغییر بدهیم. روی مسائل روحی و روانی بازیکنان هم کار کردیم تا ذهن بازیکنان را به فوتبال بسپاریم. در وضعیتی که ایجاد شده بود، بازیکنان به تنها چیزی که فکر نمی کردند بازی کردن بود. ما سریع این کار را کردیم و در اولین گام، جلوی پرسپولیس که تا بازی با نفت در تمام مسابقات گل زده بود، به نتیجه تساوی بدون گل رسیدیم. فضای ذهنی خوبی بین بازیکنان بعد از آن بازی ایجاد شد و با دو مساوی و دو برد تا یک ماه ادامه یافت.

2611194 - اشتباه کردم روی استعفایم نماندم/ دارو به بیمار نرسید تا فوت کرد!

* به بازیکنان دروغ گفته بودند
قبل از آنکه به تیم نفت برویم، این تیم ۱۰ باخت متوالی داشت. تیم را ۱۱ دی تحویل گرفتیم و تا ۱۱ بهمن همه چیز سرجایش قرار گرفت ولی بعد از آن، پرداختی به بازیکنان صورت نگرفت. برنامه ریزی ما تغییر کرد. قبل از حضور ما تیم سه مالک داشت و بازیکنان سخت اعتماد می کردند چون هرکسی آمده بود، دروغ گفته بود. همه وعده داده بودند ولی پولی پرداخت نشده بود. ما یک ماه شرایط را درست کردیم ولی به خاطر بحث واگذاری، برنامه هایمان عوض شد.

* صحبت یکی از مدیران تیم را از هم پاشید
عدم واگذاری تیم باعث شد دست به عصا شویم. مالکان جدید، فقط پرداخت هزینه های جاری را تقبل کردند و از پرداخت قرارداد بازیکنان خودداری کردند. از ۱۱ بهمن تا الان هیچ پولی پرداخت نشد و همین مسئله دوباره ذهنیت بازیکنان را تغییر داد. تا دیدار با استقلال خوزستان این شرایط را مدیریت کردیم. شب بازی با استقلال خوزستان یکی از مدیران تیم اعلام کرد که باشگاه پولی به بازیکنان نمی دهد و شب عید هم پرداختی نداریم. این صحبت باعث شد تیم از هم بپاشد.

* از ۶۳۹ پاس به ۳۱۰ پاس رسیدیم
ما جلوی صنعت نفت آبادان رکورد ۶۳۹ پاس را ثبت کردیم. این اولین بار بود که تیمی در ایران بالای ۶۰۰ پاس می دهد ولی در بازی با استقلال خوزستان تعداد پاس بازیکنان نفت به ۳۱۰ پاس کاهش یافت. بعد از آن هم بازیکنان به مدت ۱۲ روز اعتصاب کردند. ما این بحث را مدیریت کردیم تا تصویری که از تیم نفت ساخته شده بود، خراب نشود. سعی کردیم تصویری که از هرج و مرج در تیم نفت شکل گرفته بود را مدیریت کنیم.

* اعتصاب قبل از بازی با استقلال کار دستمان داد
همین اعتصاب در بازی با استقلال خودش را نشان داد. ما تا دقیقه ۸۰ با یک گل پیش بودیم ولی به خاطر تمرین نکردن، از نظر بدنی کم آوردیم و در ۱۰ دقیقه پایانی دو گل خوردیم. تیم از لحاظ ذهنی بعد از بازی با استقلال خوزستان خراب شد و هر کاری هم کردیم که برگردد، نشد.

* دو بار بحث استعفایم مطرح شد
در دو مقطع داشتم از سرمربیگری نفت استعفا می کردم. یکبار شب بازی با استقلال خوزستان قبل از عید نوروز و یکبار هم شب بازی با سایپا بعد از عید. یکسری از بازیکنان اجازه ندادند. باتوجه به اینکه شرایط خوب پیش نمی رفت، بحث استعفایم مطرح شد.

* زمان به عقب برگردد شب بازی با استقلال خوزستان استعفا می کردم
اگر همان موقع از نفت بیرون می آمدم بهتر بود. اگر زمان به عقب برگردد، همان شب بازی با استقلال خوزستان از سرمربیگری نفت استعفا می کردم.

* با پول خودم برای تیم صبا آب می خریدم
در ۱۸ سال کار مربیگری، امسال سخت ترین دوران کاری ام بود. من حتی این فصل به تیم صبای قم رفته بودم؛ زمانی که این تیم بسته شده بود. با این حال در هشت بازی، هشت امتیاز برای صبا گرفتم. صبا قبل از من سه امتیاز گرفته بود و بعد از من هم یک امتیاز. در واقع صبا با ۱۲ امتیاز به لیگ دسته دوم سقوط کرد. شرایط در صبا خیلی سخت بود و کیفیت بازیکنان هم پایین. طلبکاران صبا هر روز در تمرینات حاضر می شدند. این تیم حتی آب خوردن هم نداشت و گاهی از جیب خودم برای بازیکنان آب می خریدم.

* واکنش به صحبتهای دستیار کی روش
درباره صحبتهای اوسیانو کروز دستیار کی روش علیه من فقط می توانم بگویم آدم وقتی تحت فشار است، بعضی از کسانی که ارتباط خوبی با او ندارند، برای ایجاد فشار بیشتر، این مسائل را مطرح می کنند. نمی گویم که صحبتهای کروز هدفمند بوده است. قضاوت با خود شما.

* نفت را در ICU تحویل گرفتم
تیم نفت مثل یک بیمار در آستانه مرگ مغزی و با سطح هوشیاری ۶ بود. ما این بیمار را با ICU تحویل گرفتیم و آنرا با رساندن به سطح هوشیاری ۱۶، احیا کردیم. برای اینکه این سطح هوشیاری پایدار بماند، نیاز به دارو داشتیم. این دارو به بیمار ما نرسید و در نتیجه فوت کرد!

* درباره دلیل کنارگذاشتن بازیکنانم صحبت نمی کنم
کنار گذاشتن احمد آل نعمه و یک بازیکن دیگر یک مسئله درون خانوادگی بود که نمی توانم درباره آن صحبت کنم. به هیچ وجه بحث کم کاری نبود. این بازیکنان مثل فرزندان من هستند. گاهی اوقات پدر یک خانواده مجبور می شود تصمیمات سختی را بگیرد که به خود فرزند کمک شود. بنابراین اجازه بدهید در اینباره صحبتی نکنم.

[ad_2]

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

شبکه های پخش کننده جام جهانی 2018 روسیهمعرفی کانال ها و شبکه های ماهواره ای که پخش زنده جام جهانی 2018 روسیه را بر عهده دارنداین اولین جام جهانی در تاریخ است که در اروپای شرقی برگزار می‌گردد. مسابقات نهایی...
پرسپولیس با پنجره بسته چه می کند ؟ کدام بازیکنان پرسپولیس در این تیم می مانند و کدام بازیکنان این فصل از پرسپولیس جدا می شوند؟با ما در مجله اینترنتی ملکانه همراه باشید تا با ترکیب احتمالی فصل آینده پرسپولیس...
توهم خود زشت پنداری و درمان خود زشت انگاریافراد مبتلا به اختلال خود زشت پنداری یا خود زشت انگاری همواره مشغول بررسی و نقد ظاهر خود هستند. خود زشت پندارها همیشه به نقص هایی در ظاهر خود فکر می کنند...
به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران اسامی 35 بازیکن زیر را برای رقابتهای جام جهانی اعلام کرد: دروازه‌بان‌ها:علیرضا بیرانوند (پرسپولیس) سید حسین حسینی (استقلال) رشید مظاهری (ذوب آهن) امیر عابدزاده (ماریتیمو پرتغال)  مدافعان:رامین رضاییان (اوستنده بلژیک) وریا غفوری...
ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
جدیدترین ترانه ها


  • فیلم سینمایی خانه دختر