خانه اخبار روز اخبار شهرستان ها اسکن ۳ میلیون سند هویتی در اردبیل

اسکن ۳ میلیون سند هویتی در اردبیل

۰
اسکن ۳ میلیون سند هویتی در اردبیل

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: در قالب اجرای طرح آرشیو الکترونیکی ۳ میلیون و ۱۳۵ هزار برگه اسناد هویتی استان اردبیل اسکن شده است.

عبدالله امینی صبح امروز در مراسم گرامیداشت سوم دی سالروز ثبت احوال در اردبیل اظهار داشت: ۲ میلیون و ۴۷۶ هزار برگ از این اسناد مربوط به ولادت و ۶۵۸ هزار برگ اسناد مربوط به وفات است.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح آرشیو الکترونیکی از فروردین سال ۹۰ در نیر آغاز شده است، ادامه داد: قرار بود در یک برنامه سه ساله این طرح اجرایی شود که به فضل الهی در کمتر از یک سال و هشت ماه  کل اسناد سجلی استان در بایگانی ثبت و ضبط شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل افزود: شهروندان برای دریافت خدمات سجلی دیگر نیازی به مراجعه حضوری به محل تولد‌شان ندارند و از طریق این سامانه می‌توانند از خدمات متنوع ثبت احوال بهره‌مند شوند.

امینی یادآور شد: در کمتر از دو سال کل اسناد سجلی استان اسکن شده و در حرکتی خداپسندانه به سامانه الکترونیکی کشور وارد شده است.

این مسئول ادامه داد: تاکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار اسناد داده آمایی شده و در سامانه نیز نشسته است.

امینی گفت: بنا داریم این داده آمایی را ادامه دهیم تا افراد در صدور شناسنامه، عکس‌دار کردن آن و استعلامات دیگر بدون مراجعه به محل سکونت خود به محل زندگی مراجعه کرده و خدمات دریافت کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل در ادامه بیان کرد: در قالب دولت الکترونیک تمام اسناد سجلی استان‌های کشور در یک سامانه متحد و منسجم تکمیل شده و خدمات ثبتی سجلی به شهروندان ایرانی ارائه می‌شود که در این بحث فراگیر هدف خدمت‌رسانی بی‌منتی است که دولت آن را به جد دنبال می‌کند.

امینی در پایان سخنان خود از آماده ارسال بودن ۹۰۰ سند داده آمایی خبر داد و ابراز داشت: تا دو ماه آینده ۳۰۰ سند داده آمایی آماده ارسال خواهد شد.

منبع: فارس

مطلب قبلی توضیحات مهران‌ مدیری درباره قهوه‌ تلخ
مطلب بعدی رونمایی از سند هویتی آیت‌الله مروج در اردبیل
Avatar
انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید