خانه اخبار روز اخبار شهرستان ها اسکان بیش از ۳۷۰۰ خانوار فرهنگی در اردبیل

اسکان بیش از ۳۷۰۰ خانوار فرهنگی در اردبیل

13911203000129_PhotoA

معاون توسعه منابع و پشتیبانی آموزش و پرورش استان اردبیل از اسکان ۳ هزار و ۷۴۱ خانوار فرهنگی در یک هفته اول تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش اردبیل نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، موسی عدالتخواه ظهر امروز در جلسه ستاد اسکان فرهنگیان در اردبیل اظهار داشت: تا هشتم فروردین ماه ۲۹ هزار و ۷۹۲ نفرروز در قالب ۳ هزار و ۷۴۱ خانوار فرهنگی در ستادهای اسکان پذیرش شدند.

وی با یادآوری اینکه متوسط اقامت گردشگران فرهنگی در ایام تعطیلات نوروز دو روز بوده است، اضافه کرد: ما در این مدت پذیرای ۱۹ هزار و ۸۶۱ نفر از استان‌های مختلف کشور بودیم که بیشترین پذیرش مربوط به استان‌های همجوار و کرمانشاه و اصفهان بوده است.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به اینکه در یک هفته گذشته اردبیل، سرعین و نیر پذیرای بیشترین گردشگر نوروزی بوده است، خاطرنشان کرد: ما در ۸۲ مدرسه و بیش از ۶۴۰  کلاس درس با درجه‌بندی مناسب به ویژه الف، ب و ج پذیرای مسافران فرهنگی بودیم که مقصد سفر خود را اردبیل تعیین کرده بودند.

عدالتخواه از پر بودن ظرفیت ۱۵۰ تختی خانه معلم سرعین و اردبیل خبر داد و بیان داشت: ما در سالی که مزین به حماسه اقتصادی و سیاسی است با تمام توان و ظرفیت در خدمت مسافران و گردشگران هستیم و همانگونه که وزیر اندیشمند آموزش و پرورش نیر اعلام کردند عشق به معلمان و فرهنگیان را یک افتخار ماندگار برای خود محاسبه می کنیم.

وی هماهنگی و ایجاد ۲۰ مرکز پذیرش اسکان و اردوگاه مقدس اردبیلی، تجهیز ویژه ۸۲ مدرسه در قالب ۶۴۰ کلاس درس به فرش، موکت، پتو، یخچال، تلویزیون، بخاری و …، نظافت عمومی محیط و تجهیزات مراکز پذیرش مدارس و کلاس‌ها و هماهنگی و آماده سازی درمانگاه‌های فرهنگیان استان در اردبیل و مشگین‌شهر را از جمله اقدامات اساسی توصیف کرد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی آموزش و پرورش استان اردبیل در پایان گفت: تهیه نقشه راهنما و بروشورهای اطلاع رسانی و همچنین هماهنگی با ستاد استانی اسکان میهمانان و دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط استان به منظور اجرای بهینه طرح و ایجاد امکانات رفاهی بیشتر از جمله اقدامات ستاد اسکان استان اردبیل است.

بدون دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید