استقرار کشتی تفریحی ۱۰۰ نفره در دریاچه شورابیل

در جلسه شورای سیاست گذاری مدیریت دریاچه شورابیل به ریاست شهردار اردبیل؛ طرح استقرار یک فروند کشتی تفریحی ۱۰۰ نفره در محل دریاچه شورابیل با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی، پس از بررسی جوانب از سوی اعضای این شورا مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش اردبیل نیوز، در این جلسه که با حضور شهردار اردبیل، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آرین پارسه کیش و عضو هیئت مدیره شرکت صبا جهاد، معاونت های شهرداری اردبیل، شهردار منطقه ۲ و مدیرعامل منطقه نمونه گردشگری شورابیل در محل اتاق جلسات ساختمان اداری این مدیریت برگزار گردید، بر استقرار یک فروند کشتی تفریحی ۱۰۰ نفره تا شروع فصل گردشگری در استان در محل دریاچه شورابیل تأکید شد.

مدیر عامل شرکت آرین پارسه کیش در این جلسه منطقه نمونه گردشگری شورابیل را منطقه ای زیبا، مستعد و رو به رشد توصیف کرد و با بیان اینکه این شرکت در حوزه گردشگری فعال می باشد، افزود: شرکت آرین پارسه کیش در زمینه سرمایه گذاری، ساخت و بهره برداری از اقامتگاه، هتل، احداث مجتمع های گردشگری – تفریحی و کلیه امور مرتبط با صنعت گردشگری فعال می باشد.

“محمد غریب” با اشاره به اقدام این شرکت برای مشارکت و سرمایه گذاری در زمینه ساخت و بهره برداری از کشتی های تفریحی و رستوران دریایی بر روی آبهای دریای خزر و جزیره کیش، خاطرنشان کرد: طی مطالعاتی که در طول چند سفر گذشته از دریاچه شورابیل و شناختی که از ظرفیت های این دریاچه در شهر اردبیل داشتیم، برای راه اندازی و بهره بردای از کشتی تفریحی در دریاچه شورابیل مصمم شدیم لذا برای شروع فعالیت هایمان در این منطقه به مطالعات اولیه ای در خصوص میزان ورود گردشگر به منطقه شورابیل نیاز داریم.

“غریب” ظرفیت کشتی تفریحی درنظر گرفته شده برای دریاچه شورابیل را ۱۰۰ نفر عنوان کرد و در خصوص مشخصات کشتی تفریحی شورابیل گفت: این کشتی در دو طبقه به طول ۲۰ متر و عرض ۷ متر مجهز به آشپزخانه ساخته شده و بصورت رستوران دریایی طراحی گردیده و قابلیت برگزاری مراسم جشن ها و میهمانیها را هم دارد.

وی همچنین مساعدت و همکاری مسئولین شهر در راه اندازی کشتی تفریحی شورابیل و ایجاد اسکله را تأثیرگذار خواند و با بیان اینکه راه اندازی این کشتی استارت اجرای کارهای بزرگ و سرمایه گذاری های آتی در این منطقه خواهد بود، افزود: در مراحل بعدی می توانیم کمپینگ های زیبا و مجهز در محدوده خدماتی این طرح احداث کنیم و حتی در نظر داریم در فاز آخر؛ یک سری مجموعه های اقامتی ۳۰ الی ۵۰ واحدی شناور بر روی آب طراحی و اجرا کنیم که از طریق راهروهایی به هم متصل شوند و چنین مجموعه ای با محیطی آرام و زیبا می تواند به یکی از جاذبه های مهم دریاچه شورابیل تبدیل شود.

“سلطانی” عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری صبا جهاد نیز در این جلسه از توافقات اولیه صورت گرفته جهت بهره بردای از کشتی تفریحی در منطقه نمونه گردشگری شورابیل خبر داد و افزود: در صورت همکاری مسئولین و شهرداری اردبیل در اجرای این طرح؛ این شرکت آمادگی دارد در زمینه سرمایه گذاری برای اجرای طرح های مهم تر گردشگری در منطقه مشارکت کند.

شهردار اردبیل:

دریاچه طبیعی همانند شورابیل در هیچ یک از شهرهای کشور وجود ندارد/

از قابلیت های گردشگری شورابیل به اندازه ظرفیت آن استفاده نشده است

به گزارش اردبیل نیوز: در ادامه این جلسه شهردار اردبیل طی سخنانی ضمن قدردانی از حضور میهمانان، افزود: در معرفی پتانسیل های بالقوه دریاچه شورابیل متاسفانه آنگونه که باید موفق عمل نکرده ایم و از قابلیت های رفاهی و گردشگری این دریاچه بزرگ ۲۰۰ هکتاری به اندازه ظرفیت آن استفاده نشده است، دریاچه ای که با موقعیت طبیعی استثنایی در شهر اردبیل به عنوان دریاچه ای بی نظیر در سطح کشور شناخته می شود و نمونه چنین دریاچه طبیعی در محدوده هیچ شهری در کشور وجود ندارد.

صدیف بدری با تأکید بر اهمیت برنامه ریزی برای استفاده بهینه از ظرفیت های دریاچه شورابیل، اظهار کرد: قطعاً شهرداری اردبیل با درآمد محدودی که در اختیار دارد به تنهایی قادر نخواهد بود همه امکانات مورد نیاز را در محدوده این دریاچه ایجاد کند لذا شورای اسلامی محترم شهر اردبیل هم به این نتیجه رسیده که برای آبادانی و توسعه منطقه نمونه گردشگری شورابیل حتما باید از ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده شود.

وی با اذعان به اینکه سرمایه گذاران بخش خصوصی در زمینه دریافت تسهیلات دولتی لازم جهت مشارکت در امر توسعه اماکن گردشگری به حمایت شهرداری و مسئولان نیاز دارند، تصریح کرد: خوشبختانه با مدیریت شایسته آقای نیکزاد استاندار محترم اردبیل، از بابت این حمایت ها مشکلی نداریم.

بدری تصویب نهایی طرح جامع دریاچه شورابیل در روزهای آینده در کارگروه ویژه گردشگری استان را سند سرمایه گذاری و گام مهمی در جهت اجرای پروژه های مشارکتی در این مجموعه بیان کرد و گفت: با اجرای طرح جامع شورابیل برای همیشه از پراکنده کاری ها پرهیز خواهد شد.

شهردار اردبیل ضمن استقبال از طرح استقرار کشتی تفریحی ۱۰۰ نفره در دریاچه شورابیل با تأکید بر استقرار سریعتر این کشتی در دریاچه شورابیل، اظهار کرد: بحث چگونگی اجرا و محل اجرای اسکله کشتی با صلاحدید شرکت سرمایه گذار انجام می گیرد و شهرداری هم در امر ساخت همکاری خواهد کرد.

وی همچنین در خصوص ادامه مشارکت و همکاری شرکت های سرمایه گذار حاضر در جلسه، اجرای تله کابین دور دریاچه شورابیل را پیشنهاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اردبیل، در پایان این جلسه مقرر شد پیش نویس تفاهم نامه از سوی شرکت سرمایه گذار تهیه و تا هفته آینده برای انجام توافق نهایی به شهرداری اردبیل ارسال گردد.

 

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید