استقبال ۵۰۰ نفره مردم تبریز از احمدی نژاد/ امام جمعه هم نرفت

امام جمعه تبریز نیز به استقبال احمدی نژاد نرفت. این البته اتفاق تازه ای نبود. چرا که این، دومین بار طی ۴ روز گذشته بود که امام جمعه مرکز استان، در مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر استانی اش، غایب بوده است. اتفاقی که در سفرهای اخیر رئیس جمهور…

به گزارش اردبیل نیوز ، محمود احمدی‌نژاد در چهارمین دوره سفرهای استانی خود به تبریز با پرواز جنگنده‌های نظامی در آسمان این شهر مورد استقبال آنان قرار گرفت در حالی که مجموع کسانی که در ورزشگاه تختی این شهر برای استقبال از احمدی‌نژاد حضور یافته‌اند به حدود ۵۰۰ نفر می‌رسد.

به نقل از شفاف، این درحالی است که پیش از انجام این سفر دانشجویان شورای هماهنگی حزب الله آذربایجان‌شرقی در آستانه سفر استانی رئیس‌جمهور به استان در بیانیه‌ای خواستار خودداری احمدی‌نژاد از آوردن رحیم مشایی به تبریز شدند.

گفتنی است امام جمعه تبریز  نیز به استقبال احمدی نژاد نرفت. این البته اتفاق تازه ای نبود. چرا که این، دومین بار طی ۴ روز گذشته بود که امام جمعه مرکز استان، در مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر استانی اش، غایب بوده است. اتفاقی که در سفرهای اخیر رئیس جمهور به ونزوئلا هم با غیبت نماینده دفتر رهبری در مراسم بدرقه و استقبال، تکرار شد.
احمدی نژاد که در طول دوره هشت ساله زمامداری خود، هر دو هفته یک بار یک سفر استانی انجام می داد، در طی پانزده روز گذشته به ۳ استان سمنان، خوزستان و اصفهان سفر کرده است و تاکنون دلیلی بر فشردگی و تعجیل در این سفرهای استانی ارائه نداده است.

نگاهی به فشردگی و برنامه اعلام شده سفرها در هفته بعد نشان می دهد که احتمالا تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه جاری، دولت موفق خواهد شد به دیدار تمامی مردم کشور رود هر چند تاکنون پاسخی به سوالات متعدد پیرامون این عجله و شتاب داده نشده است.

سخنان تنش زای احمدی نژاد در جریان دور اخیر سفرها و برخورد بیشتر از گذشته با منتقدان خود و اتهام زنی های بی پایان او و بستن  شمشیر از رو برای منتقدان و همراه بردن فردی که دیگر رئیس دفتر او نیست و تنها سمت وی که مربوط به حوزه سیاست خارجی کشور است، ریاست دبیرخانه جنبش عدم تعهد است و تحویل پرچم در هر سفر به او، به نظر بسیاری از آگاهان سیاسی شائبه انتخاباتی بودن این سفرها و تبلیغ برای یک نامزد خاص را تقویت کرده است.

گفتنی است بزرگترین چالش پیش روی احمدی نژاد در سفرهای اخیر خود که ممکن است نتایج معکوسی برای او ببار آورد، استقبال کم مردم از تیم دولت در این سفرهاست، هرچند عدم استقبال مردمی از دولتی ها در این سفرها آنها را از این راه انصراف نداده است.

چهارشنبه ۴ اردیبهشت بود که رسانه ها از غیبت امام جمعه اصفهان در مراسم استقبال از رئیس جمهوری خبردادند. احمدی نژاد که در قالب دورچهارم سفرهای استانی به اصفهان سفر کرده بود، این بار برخلاف دفعات گذشته، نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان را در میان استقبال کنندگان از هیات دولت نمی دید.

دو روز بعد اما آیت الله «سید یوسف طباطبائی نژاد» امام جمعه اصفهان، در مراسم نماز جعه این شهر، دلیل غیبت خود را این طور بیان کرد:«دلیل اینکه در این سفر بنده به استقبال ایشان نرفتم این بود که از سخنان وی درسفر به خوزستان تشخیص دادم که این سفرها تبلیغاتی است وچون زمان تبلیغات نیست این کارها خلاف است ولذا با تشخیص خودم در مراسم استفبال شرکت نکردم ودیدید که درست هم بود وقصد بی‌اعتنایی نداشتم.» اما به نظر می رسد غیبت نماینده ولی فقیه در تبریز هم بی ارتباط با عدم استقبال نماینده ولی فقیه در اصفهان از رئیس جمهور نباشد.

احمدی‌نژاد در  سه سفر استانی اخیرش به خوزستان، قم  و اصفهان در حالی تعدادی از پروژه‌ها را افتتاح کرد که قبلا این پروژه ها افتتاح شده بود. اولین اتفاق از این دست، افتتاح مجتمع پتروشیمی شیمی‌تکس آریا در اهواز بود که پس از افتتاح و آغاز رسمی آن در پنجم اسفند ماه سال ۱۳۹۱ توسط محمدرضا رحیمی‌، دوشنبه (دوم اردیبهشت سال جاری) محمود احمدی‌نژاد برای بار دوم این مجتمع پتروشیمی را در بندر ماهشهر افتتاح کرد. این در حالی بود که نه تنها پروژه افتتاحی توسط احمدی‌نژاد تکراری بود، بلکه مصوبات استانی هیات دولت نیز تکرار مصوبات سابق بود.


سفر استانی احمدی نژاد به اهواز در اردیبهشت ۹۲ با استقبال مردم رو به رو نشد

این موضوع به همینجا ختم نمی شود و در سفری که به قم داشت «طرح انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم» را بهره‌برداری کرد که این طرح نیز دو بار قبلا افتتاح شده بود. البته این مختص به شهر قم نیست و در جاهای دیگر نیز اتفاق افتاده که این ها نمونه ی از خروارها فعالیت تبلیغاتی دولتی ها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری یازدهم است.

شایان ذکر است در اصفهان برای استقبال پرشور از رئیس جمهور، ادارات تعطیل شده اند و حضور کارمندان دولت در استقبال از رئیس جمهور و یاران وی امتیاز مثبت در کارنامه کاری شان محسوب میشد هر چند این ترفندها نیز باعث حضور چشم گیر مردم نشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید