استقبال از نمایش «مالیخولیا» در جشنواره وارنا

0
4

بانی ویدئو– گروه سینمای ایران: کارگردان «مالیخولیا» از استقبال تماشاگران از این ویدئو در جشنواره وارنا بلغارستان خبر داد.
مرتضی آتش زمزم به بانی ویدئو گفت: یکشنبه گذشته ویدئو «مالیخولیا» در جشنواره وارنا بلغارستان به نمایش درآمد. مسوولان این جشنواره به دلیل علاقه ای که به سینمای ایران دارند، روزی تعطیل را به نمایش ویدئو ما اختصاص دادند که با استقبال هم مواجه شد. به ویژه آنکه هفته آینده در همین روز مراسم اختتامیه جشنواره برگزار خواهد شد. قبل از نمایش ویدئو به همت محمدعلی کیانی رایزن فرهنگی کشورمان در بلغارستان قطعه ای موسیقی از آثار فولکور کشورمان توسط گروه آوای طبری اجرا شد که مورد توجه حضار قرار گرفت.
او ادامه داد: پیش از نمایش ویدئو از من خواسته شد که درباره ویدئو صحبت کنم و گفتم که این ویدئو دعوتنامه ای برای توریست های خارجی و نیز مهمانان جشنواره وارنا است که با دیدن آن مشتاق شوند تا به ایران سفر کنند و گفتم همانطوری که سینمای ایران برای خیلی از مردم جهان جذاب است، قطعاً کشور ما هم برای آنان همین طور خوب جلوه خواهد کرد و مهمان نوازی مردم ایران آنان را جذب خواهد کرد.
این کارگردان همچنین درباره جلسه نقد و بررسی ویدئو که دیروز (دوشنبه) در حاشیه جشنواره برگزار شد، توضیح داد: جلسه با حضور منتقدان بلغاری و چند مهمان خارجی با بازخوردهای مثبتی همراه بود و خوشبختانه ویدئو مورد پسندشان واقع شده بود. به گفته خودشان اغلب ارتباط خوبی با ویدئو برقرار کردند و «مالیخولیا» را اثری زن محور می دانند. دیدگاههایی که درباره ویدئو مطرح شد، نشان از آن داشت که «مالیخولیا» را متعلق به بخش متفاوتی از سینمای ایران ارزیابی کردند و سوژه ویدئو مورد پسندشان قرار گرفته بود. روی بازیها نظر مساعدی داشتند و من هم توضیح دادم که در زمینه کستینگ ویدئو متفاوت عمل کردیم و از یک کمدین (محمدرضا هدایتی) برای بازی در نقشی جدی بهره بردیم و از بازیگران زنی (لاله اسکندری و لیلا اوتادی) که متعلق به بخش بیشتر تجاری سینمای ایران هستند، در این ویدئو با چالشی تازه مواجه شدند و امتیاز خوبی هم گرفتند.
آتش زمزم گفت: جذابیت های بصری ویدئو و قاب های تورج اصلانی هم جزو امتیازهای ویدئو از نظر منتقدان ذکر شد.
یادآور می شود این کارگردان به همراه محمدرضا هدایتی و لاله اسکندری دو بازیگر ویدئو در این رویداد سینمایی حضور دارند.

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید