استقبال از شاعر پرآوازه اردبیلی بعد از مداوا در تهران

جمعی از شعرا و ادبای استان اردبیل از شاعر پرآوازه عاصم اردبیلی که برای مداوا به تهران سفر کرده بود استقبال کردند.

اردبیل نیوز: در این استقبال که شامگاه امروز و در فرودگاه اردبیل به صورت خودجوش برگزار شد عاصم کفاش اردبیلی از شاعران معاصر و خوشنام این دیار که برای معالجه و مداوای بیماری خود رهسپار تهران شده بود هنگام بازگشت در میان جمعی از طرفداران و شاعران به نام اردبیل وارد شهر خود شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، صالح عاصم کفاش معروف به پرویز که در شعر عاصم تخلص می‌کند روز ۱۳دی ماه ۱۳۲۰ در محله قدیمی جمعه مسجد اردبیل درخانه پدربزرگ فقیدش شادروان غلامعسگر عاصم کفاش که از خادمین دربار حسینی و شاعری دلسوخته و بی‌تکلف بوده قدم به جهان هستی گذاشت.

پدر مرحومش اسمعلی دارای ذوق ادبی بود و در راسته کفاشان بازار اردبیل به کفاشی اشتغال داشت.

صالح عاصم تحصیلات ابتدایی را در دبیرستان سنایی واقع در کوچه حسن‌آباد و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان پهلوی و صفوی به پایان رسانید.

پس از انجام خدمت وظیفه وارد تربیت معلم تبریز شد و پس از گذراندن دوره آموزشی یک ساله به زادگاه خود بازگشت تا به عنوان معلم استخدام شود و در دبیرستان‌های اردبیل به تدریس پرداخت.

وی در سال ۱۳۵۳ به دانشسرای عالی تهران راه یافت و در رشته زبان و ادبیات زبان انگلیسی به اخذ مدرک لیسانس نائل گردید.

عاصم علاوه بر مهارت در مراثی غزل‌های اجتماعی و چهارپاره‌های هجایی، منظومه‌های شیوایی به صورت بحر طویل دارد که از آن جمله‌می توان به قطعه سوری با نام جهنمده بیتن گول (گل روئیده در جهمن) و شیخ محمد (ایکینجی بهلول) اشاره کرد.

آثار چاپ شده از این شاعر عبارتند از قانلی سحر، یارالی دورنا، نیسگیللی گولوشلر و … است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید