استعفا دهید و بگویید حق با هنرمندان است/ این روزها حالم بد است


به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی عبدالهی بازیگر و کارگردان تئاتر که قرار است نمایش “مرگ تصادفی یک آنارشیست” را روی صحنه ببرد به خاطر حمایت نکردن شورای حمایت از آثار نمایشی از این تئاتر، یادداشتی را به این شرح در اختیار رسانه ها قرار داد:


این روزها هم حالم بد است. بعد از مدت ها ماندن در خانه به علت بیماری، تئاتر دستانم را گرفته و مرا به بیرون از قفس رهایم کرده است. این بار نمایشنامه فاخر داریوفو “مرگ تصادفی یک آنارشیست” را کارگردانی می کنم. اثری که بر اساس یک واقعه تاریخی نوشته شده و ماجرایش در ایتالیا می گذرد. طنزیست که هر مخاطبی را به تفکر وامی دارد. نتوانستم از آن دست بکشم. حدود دو سال درگیر مراحل ابتدایی و اداری اش بودم و اینک پذیرفته اند که اجرایش کنم اما…


این روزها حالم بد است. بعد از مدت ها وعده و وعید دوستان مبتنی بر حمایت، مبلغ ناچیزی را برای ما در نظر گرفته اند. من همواره به دنبال تئاتری فاخر و فرهیخته بوده و هستم اما بروز این اتفاق با حرف و وعده و حمایت صوری صورت نخواهد پذیرفت. تمام ارکان یک نمایش اعم از صحنه، نور، بازیگر و عوامل اجرایی و… مهم اند و در تولید اثری قابل قبول نقش دارند. اما به دلیل کمبود بودجه، طراحی دکور را عوض کردم، یعنی مجبور شدم عوض کنم.


این روزها حالم بد است. با اینکه همکاران حرفه ای من با لطف و مهربانی نسبت به من آمده‌اند و هرکس گوشه ای از این نمایش را برعهده گرفته، تنها دلخوشی ام همین روابط دوستانه ام است که سرشار از محبت و خلوص است. اما مدیران نیز باید تلاش کنند تا گوشه ای از زحمات این آدم های عاشق را جبران کنند. اگر نمی توانند استعفا دهند؛ اینگونه است که حداقل نام نیکی از خود به یادگار می گذارند. استعفا دهند و بگویند حق با هنرمندان است که نمی توانیم تامینشان کنیم. بگویند حق با هنرمندان است که ویترین فرهنگی یک کشور و ملت اند اما ما نتوانستیم سرمایه های کشور را پاسداری کنیم. حق با جوانان شیفته هنر است که در این شرایط سخت شیدای هنرند.


این روزها حالم بد است با اینکه به امید دولت امید هستیم اما هنوز هم حالم بد است….


این نمایش قرارست به زودی در تالار سایه روی صحنه رود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید