استاندار: وجود حدود ۶۰ هزار بیکار در اردبیل قابل قبول نیست

استاندار اردبیل گفت: وجود حدود ۶۰ هزار نفر بیکار در استان قابل قبول نیست.

مجید خدابخش در نشست با مدیران کل ستادی استانداری اردبیل خاطرنشان کرد: برای رفع تدریجی این معضل و شتاب بخشی به توسعه استان باید در کنار تخصیص اعتبارات دولتی برای این امر، زمینه را برای سرمایه گذاری‌های بخش خصوصی در منطقه بیش از پیش فراهم کنیم.

وی ادامه داد: برای مقابله با این معضل لازم است بیشترین توجه خود را برای کمک به تامین شغل جوانان استان معطوف کنیم، بنابراین از هر گونه سرمایه گذاری و حضور بخش خصوصی در صحنه تولید برای ایجاد اشتغال در استان حمایت می‌شود.

خدابخش با اشاره به موفقیت برخی استان‌ها در مهار بیکاری، اظهار کرد: تعدادی از استان‌های کشور به درجه‌ای از اشتغال زایی و تولید ثروت دست یافته‌اند که میلیون‌ها تومان صرف تیم‌های ورزشی و نظایر آن می‌کنند.

وی با بیان این که باید به صاحبان سرمایه اعتقاد داشته باشیم و از سرمایه گذاری آنها در استان استقبال و حمایت کنیم، افزود: بنیادهای مالی بزرگی در کشور وجود دارند که حضور آنها در اردبیل می‌تواند هم برای آنها و هم برای منطقه مفید و ثمربخش باشد.

به گزارش ایسنا، خدابخش، گسترش پروژه‌های عمرانی و فعال نگهداشتن پروژه‌های در حال اجرا را در پویایی اقتصاد استان موثر دانست و ادامه داد: در نظام اداری باید اصل بر خوش‌بینی نسبت به کارآفرینان باشد تا توانایی آنها در خدمت جامعه قرار بگیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید