استاندار اردبیل از جذب ۵۱ درصدی سهمیه تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی استان در سال ۹۰خبر داد

جلسه بررسی آخرین وضعیت تسهیلات مسکن روستایی استان به ریاست استاندار و با حضور جمعی از مدیران دستگاههای اجرائی ذی ربط در محل سالن شیخ صفی استانداری برگزار گردید.


به گزارش اردبیل نیوز از اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اردبیل، در این جلسه استاندار اردبیل با بیان این که مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی از آسیب ها و حوادث ناگوار در زمان وقوع حادثه و بلایای طبیعی می کاهد، افزود: سهمیه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی سال ۹۰ در استان ۶ هزارو ۴۹۶ واحد بوده که از این تعداد تاکنون ۳ هزار و ۲۷۸ واحد که حدود ۵۱ درصد سهمیه استان را شامل می شود، به مرحله عقد قرارداد رسیده و جذب شده است.
اکبر نیکزاد افزود: با توجه به اهمیت بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی، مدیران بانک های عامل باید در پرداخت تسهیلات، سهولتی ایجاد کرده و در پرداختی ها نیز سرعت عمل نشان دهند تا در مواقع بروز سوانح طبیعی شاهد حوادث ناگوار و تلفات جانی در مناطق روستایی نباشیم.
وی با اشاره به این که دستگاههای اجرایی و بانک های عامل تا پایان دی ماه فرصت دارند نسبت به جذب اعتبارات مانده سال ۹۰ برای مقاوم سازی مسکن روستایی اقدام کنند، اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و فرمانداران شهرستان های تابع باید در اسرع وقت پرونده های متقاضی واجدالشرایط را به بانک های عامل ارسال و همکاری مطلوبی را با مدیران بانک در جهت تسریع و تسهیل پرداخت بعمل آورند.
نیکزاد در خصوص پرداخت تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی از بانک های عامل خواست تسهیلات مورد نظر را فقط در قالب سفته زنجیره ای با سود بانکی ۵ درصد به روستائیان پرداخت نمایند.
استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود پرداخت این تسهیلات را در نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی بسیار مفید دانست و گفت: تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی که به شش بانک عامل نظیر سپه، تجارت، ملی، صادرات و ملت ابلاغ شده یک فرصت استثنایی است که بایستی از سوی دست اندرکاران امر مورد توجه و اهتمام ویژه قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید