خانه اخبار روز اخبار روز دنیا از نام عجیبی که ترکیه روی خلیج فارس گذاشت تا سوتی امارات

از نام عجیبی که ترکیه روی خلیج فارس گذاشت تا سوتی امارات

۰
از نام عجیبی که ترکیه روی خلیج فارس گذاشت تا سوتی امارات

سیاست دولت اردوغان در تحریف نام خلیج فارس

به گزارش ملکانه به نقل از مرکز مطالعات خلیج فارس: اصرار رسانه‌های دولتی ترکیه در تحریف نام خلیج فارس نشانه ای بر دشمنی در آنکارا با ایران است.

در خبرها آمده است که رادیو تلویزیون دولتی ترکیه و یا آناتولی از عبارات جعلی و تحریف شده برای پهنه آبی خلیج فارس استفاده کرده اند.

به نقل از این خبرگزاری، این سیاست ضد ایرانی در دولت رجب طیب اردوغان که‌ توام با توهمات نئوعثمانی گرایانه همراه شده با سرعت بیشتری همراه گردیده است.

نکته جالب توجه اینجاست که این قبیل رسانه ها در بخش فارسی خود نام خلیج بصره که یادآور دوران عثمانی است نیز بهره می گیرند!

سوتی امارات در تایید نام “خیلج فارس”

جانشین فرمانده پلیس دبی، با انتشار عکسی از ۳۰۰ سال پیش، مهر تایید بر نام خلیج فارس زد.
به گزارش مجله اینترنتی ملکانه به نقل از برنا، ضاحی خلفان در تویتر خود سعی داشت تا قطر را به عنوان خاکی از بحرین معرفی نماید، اما در یکی از عکس ها نقشه ای دیده می شود که نام خلیج فارس در آن آمده است.

این مقام اماراتی با نمایش تصویری از نقشه قدیمی متعلق به ۱۷۴۵ میلادی سعی کرد تا اثبات کند قطر جزیی از بحرین بوده است، اما وی متوجه نبود که در این نقشه نام خلیج فارس نیز آمده است.

گفتنی است، قدیمی ترین اطلس جهان در ۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیج با عبارت نام خلیج فارس همراه است، اما کشورهای عربی چندین سال است که نام این خلیج را عربی می نامند.

از سوی دیگر شاه بحرین پیش از این حاکمیت آل خلیفه بر قطر را از سال ۱۷۶۲ میلادی یک امر واضح دانست.

مساحت خلیج‌فارس ۲۳۷٬۴۷۳ کیلومتر مربع است و به عنوان سومین خلیج بزرگ جهان شناخته شده است.

مطلب قبلی نیلوفر رویتوند‌: ترسی از سرعت ندارم + عکس
مطلب بعدی فیلم بعدی تام کروز در فضا فیلمبرداری می‌شود؟
Avatar
انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید