ارسال میوه اردبیل به تهران دلیل گرانی بازار میوه است/ تشکیل دو هزار پرونده قضایی

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: ارسال میوه شب عید اردبیل به بازار تهران مهمترین دلیل گرانی میوه طی روزهای پس از تحویل سال در استان است.

اردبیل نیوز: به گزارش مهر، حسین نجف زاده بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از اماکن صنفی شهرستان اردبیل تصریح کرد: تا قبل از تحویل سال نو بازار میوه وضعیت مساعدی داشت اما در ایام نوروز ارسال غیر قانونی بخش قابل توجهی از میوه شب عید استان به بازار تهران موجب گرانی میوه شد.

وی با بیان اینکه در این خصوص یک پرونده ۱۸۰ میلیون ریالی تشکیل شده است، تاکید کرد: به دلیل غیر قانونی بودن این عمل با فرد خاطی برخورد قضایی خواهد شد.

نجف زاده ادامه داد: علاوه بر این دو هزار و ۵۰۵ فقره پرونده قضایی در پی بازرسی بازار شب عید و در راستای تنظیم بازار تشکیل شده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان مبلغ جرایم نقدی این پرونده ها را ۱۰۳ میلیارد ریال برشمرد و افزود: مدت زمان رسیدگی به پرونده ها تک رقمی و نزدیک به ۹ روز بوده است.

وظیفه تعزیرات بازرسی بازار نیست

نجف زاده در خصوص قیمتهای سلیقه ای فروشندگان و گلایه شهروندان از افزایش قیمت کالاها تاکید کرد: وظیفه بازرسی بازار و تنظیم قیمت به عهده تعزیرات حکومتی نبوده و وظیفه دستگاههای اجرایی دیگری است.

به گفته وی همراه کردن شعب سیار با بازرسان صنعت و معدن، بازرسی گشتهای مشترک در قالب نمایندگان ۹ دستگاه اجرایی و رسیدگی به پرونده ها در محل مهمترین اقدامات برخورد با متخلفان در سال جاری بوده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید