ارزش تولیدات عشایر استان اردبیل ۲۱۴ میلیارد تومان است

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: رقم تولیدات عشایر استان در حوزه لبنیات، صنایع دستی و محصولات زراعی و باغی در استان اردبیل بیش از ۲۱۴ میلیارد تومان است.

اردبیل نیوز: به گزارش باشگاه خبرنگاران / معرفت آذری در جلسه شورای عشایر شهرستان نیر اظهار داشت: ‌این میزان تولیدات با توجه به ظرفیت و توانمندی عشایر می‌تواند تا سقف ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد؛ به شرط آنکه حمایت‌های لازم در بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود فراهم آید.

وی، توانمندی تولیدات عشایر استان را بسیار بالاتر و رقمی در حدود دو برابر رقم گفته شده اعلام کرد و افزود: عشایر ما امروز در یک زندگی سنتی و تولیدی می‌توانند در  توسعه و خودکفایی استان نقش ایفا کنند .

 آذری به آمادگی امور عشایری استان برای ارائه خدمات در زمان کوچ اشاره کرد و بیان داشت: در حالی که حدود ۱.۵ ماه به آغاز کوچ عشایر باقی مانده، تمام توان و امکاناتمان را تجهیز کردیم تا کوچ بهاره عشایر به ییلاقات سبلان با کمترین دغدغه و بیشترین ایمنی صورت بگیرد.

وی همچنین از ارتقای شاخص‌های سکونت‌گاهی عشایری خبر داد و گفت: بیش از همه دوره‌ها با همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان نظیر آب، برق و گاز سعی می‌کنیم، مناطق عشایرنشین را از این مزایا بهره‌مند کنیم.

آذری افزود: در همین زمینه و در حمایت از عشایر و سکونت‌گاه‌های دائمی آنها مناطق بالای ۲۰ خانواری که عشایر در آن جا سکونت دارند به روستا ارتقا یافته و از این مزایا بهره می‌برند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید