اردبیل و سرعین جزء ۲۰ شهرمقصد اصلی سفرهای داخلی در کشور هستند

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به نتایج آمارگیری از گردشگران ملی در تابستان سال قبل گفت : اردبیل و سرعین جزء ۲۰ شهر مقصد اصلی سفرهای داخلی در کشور هستند.

به گزارش اردبیل نیوز، قادر تقی زاده با بیان اینکه بر اساس این آمارگیری ۵۷ درصد مردم در طول تابستان حداقل ۱ مورد سفر داشته و ۶۰ درصد از سفرها با اقامت شبانه همراه بوده است افزود : نتایج مذکور نشان می دهد که ۶۷ درصد از گردشگرانی که دارای وسیله نقلیه شخصی و۴۳ درصد از گردشگران که فاقد وسایل نقلیه بوده اند به مسافرت رفته اند.
وی با اعلام اینکه ۹۹ درصد از مسافرت های تابستانی داخلی بوده و یک درصد از مسافرت ها خارجی است تسریح کرد : ۹۸ درصد از گردشگران بدون تور و ۲ درصد از گردشگران با تور مسافرت نموده اند.
thسرپرست معاونت گردشگری استان اردبیل خاطر نشان کرد: بررسی تعداد نفر، شب ،اقامت سفرهای انجام شده به تفکیک استان مقصد نشان می دهد با اینکه مقصد اصلی ۲ درصد از سفرهای داخلی به استان اردبیل بوده ولی ۴ درصد از گردشگران کشوری در این استان اقامت داشته اند که این امر بیانگر افزایش مدت ماندگاری گردشگران در استان اردبیل است.
قادر تقی زاده با اشاره به وجود ۳۱ استان و بیش از ۴۲۰ شهرستان در کشور، قرارگرفتن شهرستان های اردبیل و سرعین به عنوان بیست شهر مقصد اصلی سفرهای کشور را امری مهم ازریابی نموده و گفت: ۴ درصد گردشگران کشوری نیز در طول سفر از استان اردبیل بازدید نموده اند.
وی وجود مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی و کوه سبلان به عنوان یکی از هفت قطب گردشگری کشور، در کنار آثار گرانبهای تاریخی و طبیعی و فرهنگی و چشمه های بی نظیر و صنایع دستی و سوغاتی اردبیل را از قابلیت های مهم این استان در حوزه گردشگری دانسته افزود : قرار گرفتن اردبیل و سرعین به عنوان ۲۰شهر مقصد اصلی گردشگری در کشور زمینه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری را فراهم نموده و نشان می دهد که مسئولان امر بایستی از گردشگری به عنوان دومین محور توسعه استان حمایت جدی را داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید