اردبیل میزبان جشنواره مطالعات قرآنی دانشجویان می‌شود

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل گفت: چهارمین جشنواره مطالعات قرآنی دانشجویان ایران به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش اردبیل نیوز به نقل از فارس، اکبر قاسمی صبح امروز در نخستین جلسه ستاد استانی هماهنگی برگزاری چهارمین جشنواره مطالعات قرآنی دانشجویان ایران در اردبیل اظهار داشت: برگزاری جشنواره مطالعات قرآنی در دانشگاه‌ها زمینه ترویج این ارزش‌ها و آشنایی قشر دانشجو با اندیشه‌های علمای بزرگ ایران اسلامی را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به برگزاری موفق دوره‌های قبل این جشنواره در استان اردبیل از همکاری‌ مطلوب اعضای ستاد استانی در این راستا تقدیر کرد و افزود: امیدواریم در این دوره از جشنواره شاهد حضور بیشتر دانشجویان نسبت به سنوات گذشته باشم.

این مسئول هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج آثار و اندیشه‌های اندیشمندان اسلامی در بین آحاد جامعه، اعتلای فرهنگ کتابخوانی در بین دانشجویان و عموم جامعه، افزایش آگاهی دانشجویان در خصوص لزوم وجود دین در زندگی، ارتقاء سطح علمی و قرآنی عموم جامعه و توجه به مبانی تحول در سبک زندگی ایمانی عنوان کرد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل تصریح کرد: آزمون کتبی این مسابقه همزمان در نیمه دوم بهمن ماه ۹۱ در تمام دانشگاه‌های استان و به صورت تستی برگزار خواهد شد که مکان برگزاری آزمون توسط ستاد اجرایی استان متعاقباً اعلام خواهد شد.

وی مهلت ثبت نام در این جشنواره را تا ۱۰ دی ماه اعلام کرد و افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه با دفتر فرهنگی دانشگاه‌های محل تحصیل خود و یا معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان اردبیل، نسبت به تهیه کتاب اقدام کنند.

رئیس ستاد استانی چهارمین جشنواره ملی مطالعات قرآنی دانشجویان ایران بیان کرد: این جشنواره دارای چند بخش شامل چند مسابقه از جمله مسابقه اینترنتی است که  این بخش از مسابقه ویژه عموم مردم بوده و کاربران با مراجعه به سایت جشنواره می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

این مسئول بخش مکاتبه‌ای، پیامکی، برگزاری نشست‌های تخصصی و خلاصه‌نویسی، مقاله‌نویسی و کرسی‌های آزاداندیشی را از جمله بخش‌های دیگر این مسابقه عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، قاسمی در پایان سخنان خود پرداخت کمک هزینه سفر عمره مفرده، عتبات عالیات و کمک هزینه سفر به مشهد مقدس را از جمله جوایز اصلی این مسابقه اعلام کرد.

6 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید