اردبیل در ارائه طرحهای توسعه کشاورزی دارای رتبه هشتم کشور است

استاندار اردبیل از کسب رتبه هشتم کشوری توسط این استان به لحاظ ارائه و معرفی به بانکها جهت دریافت تسهیلات طی سال جاری خبر داد.

به گزارش مهر، اکبر نیکزاد شامگاه شنبه در جلسه کارگروه توسعه کشاورزی استان افزود: رتبه اردبیل در پرداختیهای طرحها نیز در جایگاه پانزدهم کشوری است.

وی با بیان اینکه در مصوب شدن طرحها در بانک کشاورزی رتبه  ۱۲ کشوری را کسب کرده ایم، ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری هم در تصویب و هم در پرداخت به جایگاه دهمی کشور در این زمینه ها برسیم.

استاندار اردبیل با بیان اینکه از آغاز به کار کارگروه توسعه کشاورزی استان بیش از چهار طرح مصوب و به بنکها معرفی شده است، یادآور شد: تاکنون دو هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال طرح برای پرداخت به بانک کشاورزی معرفی شده و ۶۰۰ میلیارد ریال از این مبلغ مصوب شده است.

وی با بیان اینکه از طریق بانک کشاورزی استان با نرخ سود هفت درصد هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت می شود، افزود: تاکنون ۳۳۰ میلیارد ریال عقد قرارداد و ۲۹۰ میلیارد ریال از سوی این بانک پررداخت شده است.

در این جلسه ۲۶ طرح بالای ۵۰۰ میلیون ریال از شهرستانهای مختلف استان در زمینه های خرید ماشین  آلات  کشاورزی، احداث و توسعه واحد مرغ گوشتی، پروار بندی گوساله، پرورش ماهیان سرد آبی، احداث گلخانه و… به تصویب رسید.

علاوه براین ۴۳۳ طرح زیر ۵۰۰ میلیون ریال نیز با اشتغالزایی ۴۴۰ نفر مورد تصویب قرار گرفت و متقاضیان واجد شرایط جهت دریافت تسهیلات بانکی به بانکهای عامل معرفی شدند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید