اردبیل به ۶ پل غیر‌هم‌سطح نیاز دارد

استاندار اردبیل گفت: شهر اردبیل با توجه به حجم بالای ترافیک به احداث پنج تا شش تقاطع غیر‌هم‌سطح شهری نیاز دارد.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل / اکبر نیکزاد در اولین جلسه شورای ترافیک استان در سال ۹۲ با اشاره به تاریخچه احداث پل غیر‌هم‌سطح در بزرگراه شهدا اعم از مبارزان، سعدی و بعثت اظهار داشت: احداث این پل‌ها قطعاً به کاهش ترافیک شهری کمک کرده هر چند در برخی از پل‌ها نظیر پیرعبدالملک مشکلات و نارسایی‌هایی وجود دارد.

وی تکمیل مطالعات پل ایستگاه سرعین و اجرای آن را از ضروریات و مطالبات مردم توصیف کرد و یادآور شد: این جای خوشحالی است که احداث پل ایستگاه سرعین امروز به یک خواسته و مطالبه مردمی تبدیل شده و اجرای آن می‌تواند از بار ترافیکی کمربندی اول و دوم اردبیل بکاهد.

استاندار اردبیل به چهار بانده کردن کمربندی دوم اردبیل به ویژه از میدان ایثار تا آزادگان اشاره کرد و گفت: این امر به کاهش تصادفات کمک کرده اما همچنان در منطقه نیار و آبی‌بیگلو نیازمند احداث پل‌های غیر‌هم‌سطح هستیم.

نیکزاد با قدردانی از درایت شهردار اردبیل در توافق مطلوب برای طراحی و اجرای پل‌های غیر‌هم‌سطح در کمر‌بندی و نقطه اتصال به ایستگاه راه‌آهن اردبیل به همت وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در سفر اخیر وزیر و معاونین با زیرکی شهرداری اردبیل قرار شد تملک زمین را شهرداری انجام داده و طراحی و اجرای پل‌های غیر‌هم‌سطح به ویژه پل غیر‌همسطح کمر‌بندی اردبیل در منطقه نیار نقطه اتصال به راه‌آهن اردبیل را وزارت راه و شهرسازی عهده‌دار شود.

وی با اشاره به اجرای پل غیر‌همسطح در ورودی شهرک مسکن مهر در منطقه کوثر و شهرک نادری اردبیل بیان داشت: در شهر ۵۰۰ هزار نفری اردبیل احداث پنج یا شش پل جزو ضروریات است.

رئیس شورای ترافیک استان از کارشناسان ترافیک و حمل و نقل شهرداری اردبیل، مشاوران و متخصصان خواست تا با بررسی و جمع‌بندی نهایی نظر خود را در خصوص اجرای پل غیر‌هم‌سطح ایستگاه سرعین اردبیل اعلام کنند تا زمینه اجرای این پروژه فراهم آید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید