ارتقا کیفیت و تخصص در سازمان آتش نشانی اردبیل/ ایثار شرط موفقیت

فرماندار اردبیل از ارتقا کیفیت و تخصص نیروهای فعال در آتش نشانی اردبیل و نیز بروزرسانی تجهیزات این سازمان طی سال های اخیر خبر داد.

اردبیل نیوز: کاظم دبیر بعد از ظهر پنجشنبه در مراسم اعطاء سردوشی به نیروهای جدید سازمان آتش نشانی اردبیل افزود: نگاه ناکارآمدی که احیانا در گذشته نسبت به سازمان آتش نشانی وجود داشت، امروز با حضور جوانان علاقمند و با استعداد کاملا تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه افزایش توانمندی و تخصص این سازمان موجب ایجاد آرامش روانی در جامعه می شود، اضافه کرد: در خصوص اهمیت توجه به کیفیت خدمات و تخصص کارکنان سازمان آتش نشانی در گذشته ایراداتی وارد بود، اما امروز شاهد تحقق یکی سازمان های فعال و متخصص شهرداری اردبیل هستیم.

فرماندار اردبیل همچنین شرط موفقیت در سازمان آتش نشانی را برخورداری از ویژگی ایثار عنوان کرد و یادآور شد: اگر نشان و علاقه ایثارگری در چنین شغل حساسی وجود نداشته باشد نمی توان چنین مجموعه ای را کارآمد دید که خوشبختانه این روحیه در تمامی پرسنل سازمان آتش نشانی شهرداری اردبیل وجود دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل نیز در این مراسم سلامتی و امنیت را مهمترین نعمت انسان ها برشمرد و ادامه داد: سازمان آتش نشانی نیز به لحاظ ارائه خدمات ایمنی تکمیل کننده احساس امنیت اجتماعی است.

حجت الاسلام محمدرضا سرداری با اشاره به ویژگی های خاصی نیروهای آتش نشانی در مقابل نیروهای امنیتی و نظامی تصریح کرد: در ماموریت های آتش نشانان برخلاف نیروهای نظامی زمینه اتفاق از قبل فراهم نبوده و در آن واحد حادثه ای چون آتش سوزی رخ می دهد و نیروهای آتش نشان نیز در آن واحد مجبور هستند این ماموریت را به سرانجام رسانده و آتش سوزی را خاموش کنند و با این اقدام خود در واقع امنیت فیزیکی و فکری را برای مردم به ارمغان می آورند.

وی امنیت فکری را مهمتر از امنیت فیزیکی ارزیابی کرد و افزود: اگر امکانات موجود در سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی از تجهیزات لازم برخوردار نباشد مردم همیشه دغدغه فکری از بابت امنیت خود خواهند داشت که چنین وضعیتی به نگرانی دائمی شهروندان از ایمنی دامن می زند.

سرداری تاکید کرد: اما زمانی که در چنین مراسماتی از وجود چنین تجهیزات و نیروهای آموزش دیده در این سازمان برای مردم اطلاع رسانی می شود، شهروندان نیز کاملا در امنیت فکری خواهند بود.

در پایان این مراسم ضمن برگزاری آئین تحلیف نیروهای جدیدالاستخدام، سردوشی نیروهای جدید سازمان آتش نشانی شهرداری اردبیل با حضور جمعی از مسئولان اعطا شد و نیروهای آتش نشان در پایان این مراسم مانور امداد و نجات و اطفای حریق برگزار کردند.

خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید