اختصاص اعتبار برای بازسازی بقعه شیخ جبرائیل کلخوران

فرماندار اردبیل، گفت: ۳۰۰ میلیون اعتبار برای بازسازی اولیه بقعه شیخ جبرائیل کلخوران اختصاص یافت.

اردبیل نیوز،”کاظم دبیر” که به همراه معاون برنامه‌ریزی استاندار، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان از بقعه شیخ جیرائیل کلخوران بازدید می‌کرد، گفت: با اختصاص این اعتبار، مراحل اولیه مناسب‌سازی محیط این اثر تاریخی و ارزشمند انجام خواهد شد.

دبیر اعلام کرد: این بقعه تاریخی مذهبی و اطراف آن باید به نحوی بازسازی و مرمت شود که ضمن حفظ بافت و اثر سنتی آن، محل مناسبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی باشد.

فرماندار اردبیل با تأکید بر اجرای نقشه متناسب با آثار تاریخی وفرهنگی این محل، یادآور شد: باید باغ مورد نظر که در اطراف این بقعه ایجاد خواهد شد فضای مناسب، آرام و دلنشینی برای بازدید کنندگان داشته باشد.

وی با تأکید بر الگوی باغ ایرانی برای اجرا در این اثر تاریخی خواستار اجرای آن در حداقل زمان را شد.

دراین بازدید حامد عاملی نیز ضمن انتقاد از اجرایی نشدن مناسب مرمت و بازسازی محیط و خود اثر تاریخی، یادآور شد: متولیان این امر باید هرچه سریع‌تر نسبت به بازسازی این اثر ارزشمند اقدام ونقشه مناسبی طراحی کنند تا درشان این مکان مقدس باشد.

وی ضمن قول مساعد برای همکاری ومساعدت برای اجرای طرح‌های مورد نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: مسوولین امر باید نسبت به آغاز بازسازی و زیبا سازی محیط این امام‌زاده اقدام کنند.

دراین بازدید یحیی نقی‌زاده رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری استان اردبیل نیز از آغاز بازسازی و زیباسازی واجرای باغ ایرانی درمحوطه این بقعه خبراد و افزود: با اختصاص اعتبارات لازم درآینده نزدیک این آثار تاریخی و فرهنگی به طور مناسب بازسازی و مرمت خواهد شد.

 

 

ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید