احیا مجدد مجمع درمانگران مدد/ حذف ردیف کمک دولت در سال ۹۲


به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عزت الله گل علیزاده در نشست خبری ارائه گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه سازمان نظام پزشکی، افزود: مجمع درمانگران مدد که فعالیت آن دچار وقفه شده بود، مجدد احیا شد و اولین سفر پزشکان داوطلب برای ارائه خدمات به بیماران در مناطق محروم کشور، بزودی انجام می شود.


وی با تاکید بر توانمندسازی و ظرفیت سازی سازمانهای نظام پزشکی در شهرستانها در قالب گروه مدد، تصریح کرد: ارائه خدمات به مردم نیازمند و محروم، باید مستمر و مداوم باشد. بر همین اساس، در حال تدوین دستورالعمل مجدد برای فعالیت دوباره مجمع درمانگاران مدد هستیم.


گل علیزاده در ادامه به اقدامات معاونت پشتیبانی سازمان نظام پزشکی در ۱۰۰ روز اخیر اشاره کرد و گفت: با توجه به مشکلات مالی که داشتیم، کمیته تامین منابع سازمان را تشکیل دادیم. در سال ۹۱ تنها ۸۵۰ میلیون تومان از کمکهای دولتی برخوردار شدیم و در سال ۹۲ ردیف کمک دولتی به سازمان نظام پزشکی کاملا حذف شد. بنابراین لازم بود که نظام پزشکی، منابع پایدار و جدیدی برای خود تعریف کند.


وی از تشکیل کمیته تحول اداری در سازمان نظام پزشکی خبر داد و گفت: تهیه فرم نظرسنجی از کارکنان سازمان و تجزیه و تحلیل داده‌ها، جمع‌آوری و تدوین آمار دقیق منابع فیزیکی و انسانی نظام پزشکی‌های سراسر کشور، اصلاح روند اخذ مرخصی‌های روزانه، ساعتی و ماموریت‌های اداری، مدیریت، نیازسنجی و هماهنگی با معاونت‌های سازمان در خصوص تامین نیروی انسانی و صدور ابلاغ‌های مربوطه و … از جمله اقدامات انجام شده در زمینه امور اداری معاونت پشتیبانی سازمان نظام پزشکی است.


معاون پشتیبانی سازمان نظام پزشکی ایران همچنین از برگزاری جلسات کارشناسی با جمعیت هلال‌احمر خبر داد و گفت: در نظر داریم تا تفاهمنامه جامعی را با هلال‌احمر به امضا برسانیم که اخبار این موضوع را متعاقبا اعلام خواهیم کرد.


وی افزود: ستاد حوادث غیرمترقبه سازمان نظام پزشکی در حوزه پشتیبانی مجددا احیا شده است که همراه گروه مدد در بحثهای ایثارگرانه جامعه پزشکی ورود خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید