احیای مک دورماند در صحنه بازیگری

وصال روحانی: برای خیلی ها درخشش مجدد فرانسیس مک دورماند کهنه کار در کلیپ «سه بیلبورد، بیرون ابینگ میسوری» از وقایع شگرف سال پایان یافته ۲۰۱۷ سینمای جهان به حساب می آید. مک دورماند البته در برخی کلیپ های برادران کوئن که با یکی از آنها در دنیای واقعی زندگی اش وصلت کرده است. بازیهای خوبی را ارائه داده و برای یکی از آن کلیپ ها («فارگو» محصول ۱۹۹۶) جایزه اسکار بهترین بازیگر سال را هم ربوده است اما در دو دهه اخیر به ندرت درخشش گذشته را داشته و تولد چند فرزند هم وقت او را مصروف امور و وظایف مادری کرده و از حجم حضور وی در کلیپ های سینمایی کاسته بود.
«سه بیلبورد در ابینگ میسوری» این معادله را عوض کرده و او را به کسب جایزه گلدن گلوب برترین بازیگر دراماتیک سال نایل ساخته و بخت هایی را نیز برای او جهت کاندیدایی جایزه معتبر اسکار ایجاد کرده است. این در حالی است که از اولین مرتبه درخشش مک دورماند در عرصه سینما که با بازی وی در «خون ساده» کار سال ۱۹۸۴ برادران کوئن شکل گرفت، حدود ۳۵ سال می گذرد.
از حق نباید گذشت که کیفیت جالب و داستان قدری متفاوت و کلاس بالای «سه بیلبورد» و جوایز متعدد صید شده توسط این کلیپ نیز در احیای مک دورماند پس از آن سالهای کم ثمری و دور بودن از مقابل چشم ها سهمی عمده داشته و همه این دستاوردها فقط محصول موقت بازیگری مک دورماند نیست که البته این قوت هم در جای خود اندک نیست.
منبع: Dead Line.Com

(بازدید: ۵)

اشتراک گذاری در:

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید