احداث تصفیه خانه فاضلاب صنعتی منطقه آزاد ارس


به گزارش خبرنگار مهر، محسن خادم عرب باغی شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه این پروژه براساس برنامه زمانی تا ۲۴ ماه آینده به بهره برداری می رسد، افزود: پروژه تصفیه خانه فاضلاب صنعتی منطقه آزاد ارس در اراضی منتهی الیه شمالی این منطقه و توسط سازمان منطقه آزاد ارس احداث می شود.


وی ادامه داد: با فعالسازی دو مدول این تصفیه خانه قادر خواهد بود روزانه ۱۳هزار مترمکعب فاضلاب صنعتی حاصل از فعالیت واحدهای تولیدی سایت های ۱۳۵ هکتاری و ۲۶۰ هکتاری صنعتی  منطقه را تصفیه کند.


عرب باغی افزود: هم اکنون بیش از ۷۰ واحد تولیدی در فاز یک سایت صنایع پاک این منطقه در حال فعالیت هستند و در فاز دوم این سایت بیش از ۱۴۰ واحد تولیدی نیز در حال احداث است که متاسفانه بدلیل عدم پیش بینی زیرساخت دفع فاضلاب، لازم است این پروژه در اولویت قرار گیرد.


وی گفت: وجود مراکز سکونتی در نقاط مختلف منطقه ارس در کنار زیباییها و جاذبه های طبیعی فراوان در این منطقه، توجه به مسایل زیست محیطی و عوامل آلاینده صنعتی را دوچندان کرده و در این خصوص رعایت استانداردهای لازم جزو اصول اولیه صدور مجوز فعالیت صنعتی در این منطقه است.


عرب باغی تصریح کرد: در همین راستا ضمن سامان دادن به فعالیت واحدهای موجود تولیدی در این منطقه، واحدهای جدید با تکنولوژی و فناوری بالا که از استانداردهای روز جهانی نیز تبعیت کنند در اولویت طرح های مورد پذیرش در این منطقه هستند

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید