اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی بر فرآورده های خام دامی در اردبیل

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر فرآورده های خام دامی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق صالحی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران و رسانه های گروهی استان گفت: این طرح همزمان با فرا رسیدن عید نوروز و ورود میهمانان و گردشگران نوروزی در سطح استان اجرا می شود.

وی کاهش تخلف بهداشتی در زمینه تولید، نگهداری و عرضه، جلوگیری از شیوع بیماریهای مشترک، ارتقا سطح سلامت و بهداشت عمومی جامعه و اطمینان شهروندان از سلامت فرآورده های خام دامی را از مهمترین اهداف این طرح برشمرد.

مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به  آماده باش اکیپ های ثابت و سیار دامپزشکی یادآور شد: در این طرح عملیات بازدید از تمامی مراکز تولید، توزیع و استحصال فرآورده های خام دامی اعم از کشتارگاههای دام و طیور و مراکز و کارگاههای بسته بندی گوشت و آلایش دامی تشدید خواهد شد.

وی کنترل و نظارت بهداشتی بر خودروهای ویژه حمل فرآورده های دامی، سردخانه های نگهداری گوشت و اقلام پروتئینی، قصابی ها، مرغ فروشی ها و ماهی فروشی ها در سطح استان را از دیگر ضروریات اجرایی طرح عنوان کرد.

صالحی با بیان اینکه در اجرای مطلوب این طرح شهروندان می توانند به عنوان ناظران و همیاران بهداشتی دامپزشکی مشارکت کنند، از مردم خواست گوشت سفید، قرمز و آلایش خوراکی مورد نیاز خود را به صورت بسته بندی کددار تهیه کرده و از وجود مهر بهداشتی دامپزشکی و تاریخ تولید و انقضا در محصولات پروتئینی بسته بندی مطمئن شوند.

وی یادآور شد: در همین راستا شماره تلفن های ۲-۳۳۵۵۹۹۰  اداره کل دامپزشکی استان به عنوان تلفن گزارشات مردمی منظور شده و شهروندان می توانند تخلفات بهداشتی را گزارش کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید