اجرای طرح آموزش خانه به خانه تغذیه سالم در اردبیل اجرایی می‌شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، گفت: آموزش خانه به خانه در ۷۰۰۰ خانوار شهری اردبیل اجرایی می‌شود.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،”فرهاد پور‌فرضی”، صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته سلامت در اردبیل گفت: طرح آموزش خانه به خانه تغذیه سالم و پیشگیری از افزایش فشار خون در هفته سلامت در ۷۰۰۰ خانوار شهری عملیاتی می‌شود.

وی افزود: پیشگیری از افزایش فشار خون و سایر بیماری‌هایی که در سال‌های اخیر شیوع بسیاری در جامعه پیدا کرده نیازمند مداخلات گسترده و سریع در خصوص اصلاح سبک زندگی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یادآور شد: هفته سلامت، هر ساله فضای مناسبی را برای اجرای برنامه‌های آموزش عمومی فراهم کرده که از این جهت واحد بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اقدام به اجرای طرح آموزش خانه به خانه تغذیه سالم و پیشگیری از افزایش فشار خون کرده است.

پور‌فرضی گفت: ‌این طرح با هدف افزایش آگاهی خانوارهای شهری در زمینه فواید تغذیه سالم و نقش آن در پیشگیری از افزایش فشار خون و توانمند‌سازی خانوارها برای برنامه‌ریزی مناسب تغذیه‌ای و افزایش سطح فعالیت فیزیکی افراد خانواده انجام می‌شود.

وی گفت: این طرح واحد بهبود تغذیه در جامعه، با همکاری واحد جلب مشارکت‌های مردمی معاونت بهداشت و داوطلبان سلامت برای ۷۰۰۰ خانوار شهری انجام می‌شود.

قائم مقام وزیر بهداشت و درمان در اردبیل اظهار کرد: رابطان بهداشتی علاوه بر توزیع بسته‌های آموزشی شامل شش نوع پمفلت با موضوعات مختلف تغذیه‌ای و هدیه با شعار بهداشتی به آموزش چهره به چهره خانوارها اقدام می‌کنند.

پور‌فرضی افزود: همچنین اجرای مسابقه‌ای از مطالب آموزشی موجود در بسته‌های آموزشی طراحی و در بین خانوارها برگزار می‌شود تا هدایایی در بین شرکت‌کنندگان با قید قرعه اهدا شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید