اجرای سه کارخانه بزرگ تولید انواع نوشیدنی در استان اردبیل

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین، هیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، گفت: مهاجرت شدید در این منطقه نمونه بارز محرومیت این منطقه است.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،”منصور حقیقت‌پور”، در جلسه شورای اداری شهرستان نیر افزود: سه کارخانه بزرگ تولید انواع نوشیدنی با اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد ریال در شهرک تخصصی آب نیر در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه فاز اول این طرح‌ها تا تابستان سال آینده تکمیل خواهد شد، گفت: در برابر این سرمایه‌گذاری‌ها مسوولان ذی‌ربط باید زیرساخت‌های این شهرک را تکمیل کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین، هیر و سرعین افزود: به رغم اقدامات انجام شده شهرستان نیر متوازن با دیگر شهرهای استان و کشور توسعه نیافته است.

وی مهاجرت شدید در این منطقه را نمونه بارز محرومیت منطقه دانست و گفت: اگر روند توسعه در این منطقه رایج و یا شتاب بیشتری داشت امروزه شاهد کاهش جمعیت بیش از ۵۰ درصدی مردم منطقه نبودیم.

او با اشاره به این‌که طرح‌های گردشگری منطقه باید با شتاب بیشتری اجرا شود، افزود: متولیان امر باید با کسانی که به هر نحوی موجب رکود و تعطیلی طرح‌های تولیدی و گردشگری در منطقه می‌شوند برخورد قانونی کنند.

وی افزود: وزیر نیرو قول تخصیص ۴۰ میلیارد ریال برای توسعه شبکه آب، ۲۳۰ میلیارد ریال برای توسعه شبکه گاز حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین و وزیر راه و شهرسازی نیز قول اختصاص ۲۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح چهار بانده کردن محور ارتباطی نیر، سراب را داده‌اند.

حقیقت‌پور پیگیری بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان نیر را از اولویت برنامه‌های مجمع نمایندگان استان دانست.

درادامه، امام جمعه شهرستان نیر نیز در این جلسه با انتقاد از هدر رفت آبهای گرم معدنی شهرستان نیر خواستار رسیدگی مسوولان امر به این موضوع شد و گفت: انتظار می‌رفت در سال مزین به حمایت از کار و سرمایه ایرانی از منابع سرشار تاریخی و استعدادهای بکر شهرستان نیر استفاده مطلوب شود.

حجت‌الاسلام میکائیل مقدسی بر حل مشکلات موجود در منطقه گردشگری بولاغلار نیر تأکید کرد.

“یحیی نقی‌زاده” مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: شهرستان نیر ۱۷ درصد از سهم مناطق نمونه گردشگری استان را در اختیار دارد.

وی افزود: با وجود برخی اقدامات مهم در حوزه گردشگری در چند سال اخیر این شهرستان استعدادهای فراوان و بالقوه‌ای برای اجرای طرح‌های گردشگری دارد که باید با حمایت مسوولان ارشد استان و شهرستان پیگیری و پشتیبانی شود.

میرفخرالدین زاهد فرماندار شهرستان نیر هم گفت: تردد روزانه ۳۰ هزار دستگاه خودروی کوچک و بزرگ در عید نوروز و تعطیلات تابستانی نمایانگر اهمیت نیر به عنوان پل ارتباطی استان اردبیل با مناطق شمال‌غرب کشور است.

وی افزود: شهرستان نیر در مدخل ورودی استان به عنوان نماد آبادانی، فرهنگی و اجتماعی باید مورد توجه همه جانبه مسوولان ارشد استان و نمایندگان مجلس باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید