اجتماع بزرگ حسینیان اردبیل در تاسوعای حسینی + فیلم

اجتماع عظیم مردم اردبیل در سوگ سرور شهیدان حسین بن علی (ع) حضرت ابافضل العباس و یاران با وفای سید الشهدا عصر دوشنبه در میدان عالی قاپو اردبیل برگزار شد.

به گزارش ایرنا ، در این آیین هزاران نفر از عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در زیر برف و دمای زیر صفر با تجمع در میدان عالی قاپو در سوگ سرور و سالارشهیدان و یاران و انصارش به عزاداری پرداختند .

در این آیین یکی از روحانیون پیرامون فلسفه قیام عاشورا سخن گفته و تعدادی از مداحان اهل بیت در سوگ شهدای کربلا مرثیه خوانی کرده و شاعران اهل بیت نیز به شعر خوانی پرداختند .

فریادهای ˈلبیک یا حسین ˈ، ˈلبیک یا ابوالفضل ، از سوی عاشقان اهل بیت در این اجتماع عظیم بلند شده و عزاداران حسینی انزجار خود را از دشمنان اهل بیت (ع) از جمله داعش اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، پس از این اجتماع، گروه های عزادارای مساجد اردبیل در خیابان های این شهر به حرکت درآمده و به سینه زنی و نوحه سرایی پرداختند.

بر اساس یک سنت دیرینه نیز از صبح امروز بسیاری از عزاداران بعه صورت انفرادی و گروهی اقدام به پخش و افزوختن شمع در مساجد این شهر کردند.

همچنین در بزرگداشت تاسوعای حسینی اجتماع بزرگ عزاداران حسینی و عزاداری انها در شهرستان های ˈ نمین ، کوثر ، مشگین شهر ، نیر و پارس آباد مغان نیز برگزار شد .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید