اتحادیه اروپا برای مبارزه با جاسوسی چقدر هزینه می کند؟

اتحادیه اروپا قصد دارد در بودجه آینده اش هزینه ای بالغ بر ۵ . ۱ میلیارد یورو را برای پروژه های تحقیقاتی در بخش مبارزه تروریسم و جنایت از جمله برنامه های جاسوسی اختصاص دهد.

یک ماه قبل زمانیکه برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از برخی اعضای اتحادیه اروپا و کشورهای فاش شده خوزه مانوئل با روسو رئیس کمیسیون اروپا از این ماجرا بسیار خشمگین شد و اعلام کرد چنانچه این گزارشات صحت داشته باشد بسیار تخریب کننده خواهد بود.

اما این افشاگری مانع از گسترش تحقیقات اتحادیه اروپا در بخش تکنولوژی های امنیتی نشده و حالا مقامات آن تصمیم گرفته اند که هزینه قابل توجهی را برای این مسئله صرف کنند.

این گزارش حاکی است مسئولان پارلمان اروپا و اعضای آن برآورد کرده اند که در بودجه سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ چه مقدار باید در امر تحقیقات هزینه صرف شود.

بدین ترتیب در بودجه هفت سال آینده اتحادیه اروپا مبلغی در حدود ۵ . ۱ میلیارد یورو برای بهبود سیستم های امنیتی در قالب یک برنامه تحقیقاتی دراز مدت اختصاص خواهد یافت . این برنامه که «افق ۲۰۲۰» نام دارد برنامه های برای مبارزه با تروریسم ، جنایت پیش بینی شده است . بودجه این برنامه در مجموع ۶۸ میلیارد یورو خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید