ابتکار ایرانی در طراحی “اتاق های چرخشی”

ابتکار عمل طراحی ایرانی در ساخت خانه هایی که تنها با فشار دادن یک دکمه می چرخند و می توانند با تغییر جهت تابش نور خورشید و تغییر فصل خود را تطبیق دهند نشان از “انعطاف پذیری” بالای معماری ایران و ذهن خلاقان طراحان چنین ایده ای دارد

ابتکار عمل طراحی ایرانی در ساخت خانه هایی که تنها با فشار دادن یک دکمه می چرخند و می توانند با تغییر جهت تابش نور خورشید و تغییر فصل خود را تطبیق دهند نشان از “انعطاف پذیری” بالای معماری ایران و ذهن خلاقان طراحان چنین ایده ای دارد.

به گزارش “تدبیر”، سایت “گرین پرافت” با انتشار خبر مربوط به ساخت خانه هایی با اتاقک چرخشی در ایران می نویسد:”این اتاق ها می توانند خود را با شرایط مختلف آب و هوایی تطبیق دهند. در این اتاق ها که برای واحدهای سه طبقه ساخته شده اند تنها با فشار یک دکمه می تواند برای دریافت نور بیش تر جهت اتاق را تغییر داد. برای مثال در فصل تابستان ساکنان این اتاق می توانند با تغییر جهت آن فضای بازتری را تجربه و رو به نور خورشید باشند و در زمستان زمانی که صاحبان خانه به دنبال حفظ حریم خصوصی بیش تری هستند می تواند جهت اتاق را تغییر داد تا واحد ساختمانی در خلاف جهت تابش نور خورشید قرار گیرد. هم چنین اتاقک های ساخته شده در این طرح باریک و بلند هستند و در فضا نیز صرفه جویی شده است.”

این سایت در ادامه افزوده است که مسئولیت اجرای این پروژه را “شریفی هاوس” برعهده داشته و “نادر خلیلی” طراح اصلی آن بوده است. در این خانه ها پارکینگ در طبقه همکف قرار گرفته است. از زیرزمین این نوع از خانه ها می توان به عنوان سالن ورزشی با تجهیزات ورزشی استفاده کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید