ائتلاف بزرگ آلمان شکل گرفت/ تبریک مرکل به رهبران SPD


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، با رای موافق حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD) گام نهایی برای تشکیل “ائتلاف بزرگ” برداشته شد. “باربارا هندریکس” از مقامات SPD با اعلام این مطلب از رای مثبت اکثریت اعضای این حزب به ائتلاف موسوم به قرمز-سیاه خبر داد.


در این رای گیری که با حضور رهبران حزب از جمله “زیگمار گابریل” برگزار شد از مجموع ۴۷۴ هزار و ۸۲۰ عضو حزب، ۳۶۹ هزار و ۶۸۰ نفر در رای گیری شرکت کردند و در نهایت تواهمنامه تشکیل ائتلاف با احزاب مسیحی با ۷۶ درصد آرا تصویب شد.


در همین رابطه “آنگلا مرکل” صدراعظم آلمان ضمن تبریک به حزب SPD از آغاز فصل جدیدی در همکاری دو حزب ابراز خرسندی کرد. همچنین گابریل رهبر SPD گفت از این تصمیم حزبش احساس غرور می کند. گابریل گفت طی ۳۶ سال فعالیتش در SPD شاهد این میزان مشارکت سیاسی در این حزب نبوده است. وی در تمجید از هم حزبی هایش افزود: ما نه تنها قدیمی ترین بلکه مدرن ترین حزب آلمان هستیم.


به این ترتیب یک بار دیگر در تاریخ سیاسی آلمان ائتلاف احزاب بزرگ دست راستی و دست چپی که اصطلاحا از آن به عنوان “ائتلاف بزرگ” یاد می شود، اتفاق می افتد. گفتنی است در کابینه جدید مرکل، شش وزارتخانه از جمله وزارت خارجه به حزب سوسیال دموکرات اختصاص می یابد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید