«آنابل» ۲۱۵ میلیون دلاری شد، «زن شگفت انگیز» ۸۰۶ میلیونی

0
11

بانی کلیپ، گروه سینمای جهان- کلیپ ترسناک «آنابل: خلقت» که دنباله ای بر کلیپ «آنابل» است و هر دو از کلیپ های دوگانه ترسناک دیگری به نام «The Conjuring» الهام و خط فکری می گیرند. این هفته اضافه بر فروش اش در آمریکا و کانادا در سایر کشورها و قاره ها هم ۳۲ میلیون دلار به دست آورد. این رقم که در ۶۱ کشور کسب شد، مجموع سودسازی این کلیپ در آمریکای جنوبی، اروپای غربی، آسیای شرقی، شمال آفریقا و اقیانوسیه را به ۱۳۷ میلیون دلار و با احتساب آمارش در آمریکای شمالی به ۲۱۵ میلیون دلار رساند که برای کلیپی با هزینه تولید معمولی ۳۰ میلیون دلاری اش رقمی بسیار مثبت و امیدساز نشان می دهد. این اصولاً ویژگی اکثر قریب به اتفاق آثار ترسناک کم هزینه طی یک ربع قرن اخیر است که به رغم مخارج اندک ساخت شان با فروش های زیادی مواجه می شوند و ساخت کلیپ های بعدی این ژانر را با همین ادوات و بودجه و چارچوب موجب می گردند. اینگونه کلیپ ها با «پروژه بلیرویچ» در اواخر دهه ۱۹۹۰ نضج گرفتند و پس از آن هرگز رو به خاموشی نرفته اند.
اژدها زیر سایه بوکسورها
یک کلیپ جدید این هفته که توقع زیادی از آن می رفت و محصول شرکت BH Tilt است و البته چندان ندرخشید، کاری به نام «تولد اژدها» است. این کلیپ در آمریکا و کانادا در سطح ۱۶۱۸ سالن به نمایش درآمد و با این حال از مرز دو میلیون و پانصد هزار دلاری در درآمدسازی گذر نکرد. این کلیپ در سطح جهان نیز حضوری متوسط و غیربرجسته در ۱۵ کشور داشت اما نباید فراموش کرد کلیپی که این هفته بیش از سایرین از برگزاری و پخش تلویزیونی مسابقه مشتزنی پرطرفدار فلوید می ودر قهرمان بی شکست دسته سبک وزن از کشور آمریکا با کانر مک گرگور بوکسور ایرلندی در شهر لاس وگاس در ایالت نوادای آمریکا متضرر شد، همین کلیپ بود و صاحب نظران معتقد هستند اگر این پیکار خبرساز در کار نبود آمار فروش این کلیپ و بسیاری از کلیپ های دیگر قدری بالاتر می آمد و آمار تأسف آور این هفته به ثبت نمی رسید. از طرف دیگر قرار گرفتن «تولد اژدها» در برنامه پخش ۲۰ کشور دیگر طی هفته آینده بر درآمدسازی آن طبعاً خواهد افزود.
کلیپی که همچنان پول می سازد
با این حال در چنین هفته ای نیز برخی کلیپ ها به فروش قابل توجه خود ادامه دادند و یا از قطع استمرار این امر جلوگیری کردند و ریتم سودسازی شان را با درآمدی کمتر همراه ساختند و یکی از آنها «زن شگفت انگیز» بود. این کلیپ کمیک استریپی در چهاردهمین هفته پخش اش در سطح جهان یک میلیون و ششصد هزار دلار در آمریکای شمالی و سه میلیون و چهارصد هزار دلار در بدو اکران دیر هنگامش در ژاپن کسب کرد. به این ترتیب «زن شگفت انگیز» که محصول استودیوی قدیمی برادران وارنر است تا این لحظه در آمریکای شمالی ۴۰۶ میلیون دلار و در سطح دنیا ۸۰۶ میلیون دلار پولسازی کرده است و در سایه این آمار وارد جمع ۲۰ کلیپ پرفروش تاریخ آمریکای شمالی شده و در فهرست سودسازترین کلیپ های دنیا در تمامی ادوار نیز صاحب رتبه ۶۴ است.

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید