آموزش عوامل خطر و محافظت کننده از اعتیاد کارشناسان تیمهای اجتماع محور آذربایجان غربی


به گزارش خبرنگار مهر، پروین محمد پوری  در کارگاه آموزشی تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد در ارومیه افزود: در این کارگاه آموزشی ۳۰ نفر از کارشناسان و آموزشگران محلات تیم های اجتماع محور در خصوص عوامل خطر و محافظت کننده، انواع موادمخدر و سوء مصرف آنها، روشهای تدریس در محلات برای خانواده ها و مسائل فرزند پروری آموزش دیدند.


وی همچنین از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای فرزندان شبه خانواده خبر داد و افزود: این کارگاه نیز با همکاری معاونتهای پیشگیری و امور اجتماعی بهزیستی استان به منظور آشنایی فرزندان پسر ۳ مرکز صالحین، مهرسرا و هانیه با انواع آسیبهای اجتماعی ناشی از اعتیاد برگزار شد.


ارائه آموزشهای مهارتهای زندگی در واحدهای کارگری آذربایجان غربی


معاون فرهنگی و پیشگیری بهزیستی آذربایجان غربی ادامه داد: ۳۵ نفر از فرزندان شبه خانواده در این مراکز با انواع آسیبهای اجتماعی و علل گرایش فرد به موادمخدر و راههای جلوگیری از این پدیده آشنا شده که اعتماد به نفس، دوستیابی، مهارتهای بین فردی، مهارت نه گفتن نیز از دیگر مباحث مطرح در این کارگاه بود.


محمدپوری با اعلام اینکه همچنین آموزشهای مهارتهای زندگی در واحدهای کارگری آذربایجان غربی ارائه می شود، ادامه داد: تمامی اقشار مردم باید با آموزشهای مهارتهای زندگی و پیشگیری از اعتیاد در راستای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی آشنا شوند.


اجرای طرح پیشگیری از اعتیاد در محلات شهری و روستایی آذربایجان غربی


وی  با اشاره به ارائه خدمات درمان و بازتوانی سرپایی، بستری و میان مدت اقامتی به سوء مصرف کنندگان مواد مخدر در ۳۱ مرکز درمان ترک اعتیاد، افزود: سال گذشته چهار هزار و ۵۰۰ معتاد در مراکز تحت نظارت بهزیستی تحت درمان قرار گرفتند.


وی در ادامه از اجرای طرح پیشگیری از اعتیاد در محیط محلات شهری، روستایی، آموزشی و کار و ارائه خدمات درمان معتادان خبر داد و گفت: در مراکز ترک اعتیاد تحت نظارت بهزیستی ضمن درمان معتادان خدمات حمایتی و اجتماعی نیز ارائه می شود.


محمد پوری ارائه متادون و سرنگ به صورت رایگان، جلوگیری از سود استفاده مصرف مواد مخدر، ارائه خدمات سرپایی و تخصصی به همراه مشاوره و حمایت های اجتماعی را از دیگر خدمات ارائه شده در این مراکز برشمرد.


 


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید