آموزش رفع ایراد سیستم جستجو در ویندوز ۸.۱

0
224

سیستم جستجوی ویندوز ۸.۱ بسیار پیشرفته است و اطلاعاتی را شما برای جستجو وارد می‌کنی را از میان صفحات وب، لیست تماس‌های شما در ای میل، اپلیکیشن‌هایی مانند ویکی پدیا و حتی محتوای ای میل شما جستجو می‌کند ولی مشکل اینجاست که در بیشتر مواقع هنگامی که به دنبال یک فایل بر روی هارددیسک خود می‌گردید این سیستم جستجو چندان موفقیت آمیز عمل نمی‌ن که بسیاری آن را به همنی دلیل ناکارآمد می‌دانند ولی این مورد ه راحتی قابل حل است، کافیست تا کمی حوصله به خرج دهید  و چند راه برای یافتن فایلها در سیستم جستجوی ویندوز ۸.۱ را که به شما معرفی می‌کنیم یاد بگیرید.

۱- اضافه کردن فولدرها به ایندکس جستجو

ویندوز ۸.۱ تنها فولدرهایی که را که در ایندکس آن تعریف شده‌اند جستجو می‌کند و این موضوع به این دلیل است که با ایندکس کردن کل کامپیوتر عملا از توان سخت افزاری خود کاهش خواهید داد  و بهترین کار این است که پیش از هر جستجویی محدوده مورد نظر خود را به روش زیر ایندکس نمایید.

–         در نخستین گام کنترل پنل را باز کنید کلید میانبر برای این کار فشردن کلید ویندوز و X به صورت همزمان خواهد بود.

search2

–         گزینه Indexing Option را مطابق تصویر انتخاب نمایید

search3

–         گزینه Modify  را مانند تصویر انتخاب کنید.

search4

–         فولدر مورد نظر خود برای ایندکس شدن را انتخاب کرده و مقابل آ« تیک نید، این عمل علاوه بر فولدرها برای درایوهای هارد دیسک نیز ممکن است در ادامه نیز از OK برای ثبت ایندکس استفاده نمایید.

search5

–         در پایان برای ذخیره سازی این تغییرات روی دکمهClose کلیک کنید.

search6

 ۲-جستجو از درون File Explorer

برای  هنگامی که می‌خواهید کل یک درایو یا یک فولدر را به صورت مستقیم به دنبال یک فایل بگردید به سادگی می‌توانید از سیستم جستجوی داخلی ویندوز اکسپلورر استفاده کنید که مشابه این سیستم به صورت کامل در ویندوز ۷ نیز وجود داشت

–         در نخستین گام دسکتاپ ویندوز خود را بالا بیاورید، کلید میانبر برای این کار فشردن همزان دکمه ویندوز و کلید D است.

search7

–         فایل اکسپلورو را باز کنید.

search8

–         در باکسی که در بالای صفحه در سمت راست قرار گرفته است موضوع جستجوی خود را وارد کنید.

search9

–         نکته مهم اینجاست که با کلیک کردن بر روی زبانه Search tools  می‌توانید نوع فایل خود را انتخاب و دامنه جستجو را محدودتر نمایید.

search10search11

http://itresan.com

انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید