آمریکا در حال آموزش شورشیان سوری در اردن و ترکیه است

یک روزنامه آمریکایی گزارش داد، واحد های عملیاتی سیا و تیم های ویژه ارتش این کشور در پایگاه های محرمانه واقع در اردن و ترکیه در حال آموزش به شورشیان سوری هستند.

به گزارش پرتال خبری تحلیلی اردبیل نیوز، روزنامه لس آنجلس تایم به نقل از مقامات آمریکایی و فرمانده هان شورشیان گزارش داد، سیا و نیروهای ویژه آمریکا از اواخر سال گذشته به صورت محرمانه به شورشیان درباره چگونگی استفاده از تسلیحات ضدتانک و ضدهوایی آموزش می دهند، یعنی ماه ها قبل از اینکه باراک اوباما طرح تسلیح مستقیم شبه نظامیان را امضا کند.

یک مقام آمریکایی که خواسته هویتش افشا نشود به لس آنجلس تایمز گفته است، کسانی که این آموزش ها را در پایگاه هایی محرمانه در ترکیه و اردن دریافت می کنند، از یک گروه شورشی موسوم به ارتش آزاد سوریه هستند.

بر اساس این گزارش، تیم های ویژه عملیاتی آمریکا کسانی را که قرار بود این آموزش ها را دریافت کنند، سال گذشته یعنی زمانی که این کشور کمک رسانی تجهیزات غیرمرگبار از جمله یونیفرم، رادیو و پزشکی به شورشیان را شروع کرد، انتخاب کرد ه اند.

تعداد کسانی که این آموزش ها دریافت کرده اند، معلوم نیست اما یک فرمانده شورشی در اردن گفته است، در هر زمان بین ۲۰ تا۴۵ نفر شورشی این آموزش ها را دریافت می کنند.

یکی از فرماندهان شورشیان گفته است دوره این آموزش ها دو هفته است و شامل چگونگی استفاده از موشک های۱۴/۵ میلیمتری ضد تانک طرح روسی، و تسلیحات ۲۳ میلیمتری ضدهوایی و ضد تانک است.

این فرمانده شورشیان همچنین گفته است، به ما قول موشک های ضدتانک و سایر تلسیحات به مقدار زیادی داده اند اما وارد کردن این تسلیحات به زمان زیادی می برد و تسلیحاتی که تاکنون دریافت کرده ایم خیلی کمتر از انتظار ما بود.

بر اساس این گزارش، این آموزش از نوامبر سال گذشته در پایگاه جدید آمریکا در صحرای جنوب غربی اردن شروع شده است.

سوریه بیش از دو سال است که با آشوب و با بحران داخلی مواجه است بر اثر این خشونت ها تاکنون تعداد زیادی از مردم از جمله نیروهای امنیتی و نظامی جان خود را از دست داده اند.

دولت سوریه بارها اعلام کرده ناآرامی های کشورش توسط بعضی دولت های غربی و منطقه ای هدایت و برنامه ریزی می شود، در همین زمینه گزارش های زیادی وجود که نشان می دهد تعداد بیشماری از شورشیان دارای تابعیت خارجی هستند که توسط غرب به ویژه آمریکا آموزش می بینند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید