آمادگی ۱۱ هزار راهدار برای طرح زمستانی وزارت راه


به گزارش خبرگزاری مهر، عباس آخوندی با بیان اینکه آمادگی برای انجام عملیات راهداری از یک ماه گذشته آغاز شده است ، گفت: هماهنگی های لازم با استانداری ها انجام شده و با برگزاری مانورهای مختلف ، ادارات کل راه وشهرسازی از آمادگی کامل برخوردار هستند.


وی با اعلام آمادگی ۱۱ هزار راهدار برای ایمن کردن عبور و مرور در جاده های کشور ، اظهار داشت: سازمان هواشناسی نیز بگونه ای خود را تجهیز کرده است که بتواند در گردنه‌های برفگیر با کار گذاشتن سیستم‌های هشدار دهنده، راننده‌ها را به موقع از وضعیت پیش روی آنها آگاه کنند.


وزیر راه و شهرسازی اظهار امیدواری کرد با تمهیدات اندیشیده شده، هموطنان در جاده ها زمستان کم خطری را سپری کنند. آخوندی با بیان اینکه براساس پیش بینی سازمان هواشناسی، امسال شاهد بیشترین نزولات جوی به طور متوسط در ۳۰ سال گذشته خواهیم بود ، گفت: ۲۷ استان کشور درگیر طرح راهداری زمستانی هستند که از ۲۰ آذر آغاز شده و تا ۲۰ اسفند نیز ادامه دارد.


وی با اشاره آمادگی نهادهای مرتبط با راهداری زمستانی مانند راهداری، پلیس، اورژانس واستانداری ها، اظهار داشت: ۱۱۰۰ اکیپ راهداری با ۱۱ هزار نیروی راهدار ، ۷۵۰۰ دستگاه ماشین آلات نیمه سنگین و سنگین در کنار ۶۴۰ راهدارخانه ثابت و سیار آماده انجام عملیات راهداری زمستانی و پذیرایی از مسافرانی هستند که بدلیل شرایط جوی درراهها با مشکل مواجه شده اند.


وزیر راه و شهرسازی از ذخیره ۳۰۰ هزار تن شن نمک در سراسر کشور برای راهداری زمستانی خبر داد و تصریح کرد: ماشین آلات مجهز به سیستم ها ردیاب ماهواره ای(GPS) نیز در عملیات راهداری مورد استفاده قرار می گیرند.


آخوندی ضمن درخواست از رانندگان برای همراه داشتن لوازم و تجهیزات ایمنی، تصریح کرد: پلیس امسال مصصم است از تردد وسایل نقلیه فاقد تجهیزاتی مانند زنجیر چرخ در گردنه های کوهستانی و برف‌گیر جلوگیری کند.


وی خاطرنشان کرد: هموطنان برای کسب اطلاعات در خصوص وضعیت راه‌های کشور می‌توانند با تلفن گویای مرکز مدیریت راه‌ها به شماره ۱۴۱ تماس بگیرند یا از سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید